آذربایجان شرقی پذیرای گردشگران نوروز 98

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از آمادگی کامل این اداره کل در راستای ارائه خدمات و استقبال از گردشگران نوروزی 98 خبر داد.  

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار مدیرکل میراث‌فرهنگی استان در آستانه آغاز سال 1398 از برنامه های ویژه این اداره کل در ایام نوروز خبر داد و گفت: نوروز به رسم جای جای این سرزمین پر گهر بزرگترین و با شکوه ترین عید مردم آذربایجان شرقی است و رسم ها و جشن های نوروزی که در گوشه و کنار استان برگزار می شود، بخشی از میراث فرهنگی و همچنین یکی از بزرگترین جاذبه های فرهنگی این منطقه به شمار می آید.

آبدار ادامه داد: اداره کل میراث فرهنگی استان در راستای برپایی نوروزی پرنشاط برای مسافران و گردشگران آذربایجان شرقی با برگزاری منظم جلسات و همکاری کمیته های ده گانه ستاد خدمات سفر، فعالیت خود را از ماه گذشته آغاز و اهداف خود را در راستای گسترش و تسهیل ارائه خدمات به گردشگران تدوین ساخته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری آذربایجان شرقی در ادامه از مهم ترین اقدامات این اداره کل در راستای برنامه های نوروز 98 سخن به میان آورد و گفت: اداره کل میراث فرهنگی استان با آماده سازی و بهسازی اماکن تاریخی و برپایی سفره هفت سین در موزه ها به استقبال بهار و گردشگران استان می رود.

آبدار به برگزاری 30 نمایشگاه صنایع دستی در سطح استان اشاره کرد و گفت: در ایام نوروز 98 در راستای اعتلای هنر دست هنرمندان آذربایجان شاهد برگزاری نمایشگاه و بازارچه های صنایع دستی در 30 نقطه استان خواهیم بود.

وی در ادامه به برگزاری آئین سنتی \"نوروزگاه\" طی ایام نوروز 1398 در سطح استان خبر داد و گفت: آئین سنتی \"نوروزگاه\"  با محوریت معرفی و تبلیغ آداب و رسوم نوروز آذربایجان شرقی طی ایام پیش رو 98 اجرا در سطح استان برگزار خواهد کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی ادامه داد: اداره کل میراث فرهنگی استان طبق سنوات گذشته اقلام تبلیغاتی اعم از نقشه، کتابچه، کتابچه های کودک، کارت پستال و پوسترهای استان آذربایجان شرقی را جهت ارائه به گردشگران آماده ساخته است.

وی با بیان اینکه مرکز اطلاع رسانی نوروز 98 در خانه تاریخی \"صدقیانی\" مستقر خواهد بود، ادامه داد: در راستای ارائه خدمات گسترده و معرفی تخصصی جاذبه های گردشگری آذربایجان شرقی طبق سنوات گذشته راهنمایان گردشگری استان در اماکن تاریخی و ورودی های شهر مستقر خواهند بود.

آبدار در پایان اظهار داشت: استان آذربایجان شرقی با 33 هتل، 26 هتل آپارتمان و در مجموع 9700 تخت پذیرای مسافران و گردشگران نوروزی خواهد بود.
 

انتهای پیام/

کد خبر 1397122732

برچسب‌ها