جوانان نخبه، هر کجا که باشند، امید خلق می‌کنند / دانشگاه جلوی سلطه دشمن را می‌گیرد

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه نخبه یکی از مهمترین ثروت‌های انسانی کشور است، بیان کردند: جوانان نخبه، هر کجا که باشند، امید خلق می‌کنند.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از ایرنا، جمعی از نخبگان و استعدادهای برتر علمی صبح امروز چهارشنبه 26 مهر با حضور در حسینیه‌ امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

رهبر انقلاب در این دیدار گفتند: خدای متعال را جدّاً سپاسگزارم که بعد از سبک شدن این مشکل کرونا بار دیگر این جلسه‌ شاداب و زنده و امیدبخش تشکیل شد. حقیقتاً حضور شما جوان‌ها به خصوص شما جوانان نخبه، خلّاق امید است؛ یعنی حضور شما در هر جا که باشید امید را به وجود می‌آورد و ‌خلق می‌کند.

ایشان افزودند: برای همین هم هست که کسانی که با پیشرفت کشور موافق نیستند، با حضور شماها در آن جایی که باید حاضر باشید موافق نیستند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه «نخبه یکی از مهمترین ثروت‌های انسانی کشور است »، فرمودند: منابع طبیعی مهم است، جایگاه‌های جغرافیایی مهم است، شکل اقلیمی مهم است، همه‌ این‌ها مهم است، اما یکی از مهمترین ثروت‌های انسانی کشور وجود نخبه است. نخبه را ثروت عظیمی باید دانست. وقتی آن را ثروت عظیمی دانستیم، در تولیدش تلاش می کنیم.

دانشگاه جلوی سلطه دشمن را می‌گیرد

رهبر معظم انقلاب اسلامی رکن مهم پیشرفت کشور را دانشگاه دانستند و با تاکید بر اینکه در دانشگاه هم عمدتاً نخبگان علمی هستند، تصریح کردند: این که شما می‌بینید در مقاطع مختلف ــ نه فقط حالا دیروز و پریروز ــ تلاش شده که دانشگاه‌ها و کلاس‌ها تعطیل بشود، بچه‌ها سر کلاس نروند، استاد نرود و ... این ناشی از این است که دانشگاه نقش اساسی دارد.

ایشان افزودند: حالا آن کسی که استاد را تلفنی تهدید می کند که اگر بروید چنین و چنان - او حالا خودش معلوم نیست عامل اصلی باشد، عامل پشت صحنه مهم است - این بخاطر آن است که هر چه دانشگاه را بتوانند لنگ و تعطیل و خراب و ناقص کنند برای دشمنان کشور و برای دشمنان پیشرفت کشور مغتنم است.

ایشان دانشگاه را یکی از بزرگترین موانع در مقابل سلطه‌ استکبار برشمردند و تاکید کردند: ما باید این را بدانیم که قدرت‌های گردن‌کلفت جهانی هدفشان سلطه است، به چه وسیله؟ یک روز با اسلحه، یک روز با فریب، یک روز با علم، با علم هم سلطه پیدا می کنند. دانشگاه جلوی سلطه را می‌گیرد یعنی شما اگر چنانچه توانستید سطح علم کشور را بیاورید بالا در مقابل سلطه‌ دشمن یک مانعی ایجاد کرده‌اید.

در این دیدار تعدادی از نخبگان نیز به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند. در این نشست علاوه بر جمعی از نخبگان کشور، وزیران علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز حضور داشتند.

دوازدهمین همایش ملی نخبگان و معاون سرآمدان بنیاد ملی نخبگان با شعار «حکمرانی نخبگان برای سرآمدی ایران» پس از سه سال تاخیر به دلیل همه‌گیری کرونا، از روز گذشته - ۲۶ مهر - با مشارکت ۵۰۰ نخبه و دستگاه‌های دولتی در سالن اجلاس سران در تهران آغاز به کار کرد.

انتهای پیام/

کد خبر 14010727622527

برچسب‌ها