بانوان هنرمند باید سفیران صنایع‌دستی باشند

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: بانوان هنرمند باید سفیران صنایع‌دستی باشند.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل‌از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، انسیه خزعلی، روز پنج شنبه ۲۴ آذر در جریان بازدید از کارگاه‌‌های دانش‌‌بنیان و فن‌آوری به مدیریت بانوان استان، بر ضرورت دانش بنیان شدن فعالیت بانوان در عرصه صنایع‌دستی اظهار کرد: یکی از مواردی که ویژه باید پیگیری شود معرفی بانوان هنرمند صنایع‌دستی به عنوان سفیران صنایع‌دستی به سایر کشورهاست. 
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ادامه داد: این اتفاق نه تنها ظرفیت حضور بانوان پیشگام این عرصه را به سایر کشورها یادآوری می‌کند بلکه می‌تواند سبب حذف دلالان صنایع‌دستی از حوزه صادرات شود.
خزعلی با تأکید بر رویکرد سفر های استانی در حوزه بانوان تصریح کرد: اگرچه به طور مستمر جویای شرایط بانوان هستیم اما در سفرهای استانی تلاش می‌کنیم با اختصاص تسهیلات به تسهیل شرایط اشتغال بانوان سرعت بخشیم. 
در جریان این بازدید نرگس وفادار بانوی فعالی که توانسته در عرصه چاپ روی پارچه برای ۱۲ بانو اشتغال ایجاد کند، گفت: اعضای گروه ما بانوانی هستند که به صورت پاره‌وقت مشغول هستند و خللی به زندگی‌شان وارد نمی‌شود.
او با اشاره به استفاده این مجموعه از رنگ‌های تولید شده در شرکت‌های دانش بنیان، گفت: برای تجاری‌سازی محصولات حوزه تولید تابلوها و پیکسل‌ های پارچه‌ای تزئینی را شروع کردیم که در خارج از کشور مورد استقبال قرار گرفته است.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

کد خبر 1401092513379

برچسب‌ها