کهگیلویه و بویراحمد می‌تواند به قطب گردشگری سلامت كشور تبدیل شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ظرفیت‌های تولید گیاهان دارویی در استان گفت: کهگیلویه و بویراحمد می‌تواند به قطب گردشگری سلامت كشور تبدیل شود.

به گزارش میراث‌آریا به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد، کیامرث حاجی‌زاده امروز دوشنبه پنجم دی‌ماه 1401 در نشست کارگروه گردشگری استان اظهار کرد: نقاط مختلف استان دارای امتیازات بالقوه‌ای درزمینهٔ گردشگری سلامت است كه با تمركز بر روی این امكانات، می‌تواند به‌صورت موفق وارد عرصه توریسم درمانی شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: وجود بیش از ۲۱۰۰ گونه گیاه دارویی و خوراکی در استان، یکی از ارزشمندترین ثروت‌ها بشمار می‌رود که با برنامه‌ریزی صحیح و مشخص می‌توان گام‌های اساسی در زمینهٔ جذب گردشگر خارجی برداشته شود.

حاجی‌زاده ادامه داد: تنها در منطقه گردشگری و حفاظت‌شده دنا حدود 1250 گونه گیاهی شناسایی‌شده که این میزان حدود ۱۶درصد کل گیاهان دارویی در کشور است.

او ادامه داد: در حدود هر ۶۶۰ کیلومترمربع در دنیا یک‌گونه گیاهی، در هر ۲۲۲ کیلومترمربع در کشور یک‌گونه، در هر هشت کیلومترمربع در کهگیلویه و بویراحمد یک مورد و در هر یک کیلومترمربع در منطقه حفاظت‌شده دنا نیز یک‌گونه گیاهی وجود دارد. 

انتهای پیام/

انتهای پیام/

کد خبر 14011005400799

برچسب‌ها