تهیه طرح جامع قلعه فلک‌الافلاک همزمان با سامان‌دهی این بنای تاریخی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان از تهیه طرح جامع قلعه فلک الافلاک همزمان با سامان‌دهی این بنای تاریخی خبر داد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان لرستان، احمدرضا دالوند امروز پنج‌شنبه ۱۱ اسفندماه ۱۴۰۱ در این خصوص گفت: طرح جامع قلعه فلک‌الافلاک خرم‌آباد همزمان با آزادسازی حریم و عرصه این اثر ارزشمند تاریخی در دستور کار قرار دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان اظهار کرد: هر گردشگر برای بازدید از مجموعه تاریخی، فرهنگی قلعه فلک‌الافلاک به دو روز زمان نیاز دارد از این رو در اجرای طرح جامع گردشگری، به یکی از تفرجگاه‌های زیبا و بی‌نظیر کشور تبدیل خواهد شد.

او بیان کرد: در فاز دوم آزادسازی حریم و عرصه این قلعه که با تملک و تخریب ۹ باب مغازه همراه شد فضاهای تجاری تخریب شده با هماهنگی شهرداری خرم‌آباد مورد زیباسازی و در ایام نوروز پیش رو با کاربری پارکینگ مورد استفاده قرار می گیرد.

دالوند ادامه داد: پس از آزادسازی کامل حریم قلعه فلک‌الافلاک طرح گردشگری در خیابان فلک‌الافلاک نیز آغاز خواهد شد که شامل تبدیل این خیابان از سواره به پیاده‌رو با فضاسازی متناسب با قلعه انجام خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان افزود: زیباسازی پیاده‌رو و ایجاد پارکینگ در حریم قلعه فلک‌الافلاک سهولت در تردد گردشگران و در نتیجه با رونق صنعت گردشگری را در استان به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

کد خبر 1401121130940

برچسب‌ها