تشکل حرفه‌ای راهنمایان گردشگری لرستان راه‌اندازی می شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی لرستان از راه اندازی تشکل حرفه‌ای راهنمایان گردشگری استان خبر داد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان لرستان، عطا حسن‌پور امروز دو‌شنبه 21 اسفندماه ۱۴۰۱ در این خصوص گفت: در نشست با رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری ایران در خصوص راه‌اندازی تشکل حرفه‌ای راهنمایان گردشگری استان در نیمه نخست سال آینده تصمیم گیری شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی لرستان در این نشست اظهار کرد: راهنمایان، بازوان توانمند حوزه گردشگری در زمینه معرفی جاذبه‌های تاریخی و طبیعی هستند و نقش بسیار زیادی در هدایت مسافران و گردشگران به استان ها ایفا می‌کنند.

او با بیان اینکه در حاضر 91 راهنمای کارت‌دار در سطح استان لرستان فعالیت می کنند افزود: راهنمایان در تجربه‌اندوزی گردشگران، رضایتمندی، آموزش، امنیت، افزایش سطح لذت و نیز درک و شناخت فرهنگی هر منطقه نقش بسیار مهمی دارند.

رئیس انجمن راهنمایان و تورگردانان کشور نیز در این دیدار، راه‌اندازی تشکل حرفه‌ای راهنمایان گردشگری لرستان را گامی بلند در راستای ساماندهی فعالان این حوزه خواند و بیان داشت: آماده هر گونه تعامل و همکاری با اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان در این خصوص هستیم.

محسن حاجی‌سعید، لرستان را یک موزه کامل از جاذبه‌های منحصربه فرد تاریخی و طبیعی دانست و اظهار کرد: راهنمایان به عنوان راویان تاریخ و فرهنگ و سفیران معرفی هر منطقه، نقش تاثیرگذاری در رونق صنعت گردشگری و توسعه هر منطقه ایفا می کنند.

در این نشست همچنین برخی از راهنمایان و فعالین گردشگری لرستان در خصوص موانع و مشکلات پیش روی این حرفه مطالبی بیان کردند.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

کد خبر 14011222309447

برچسب‌ها