راه‌اندازی سامانه جامع گردشگری سلامت در فروردین 1402

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی از راه‌اندازی سامانه جامع گردشگری سلامت در نیمه دوم فروردین 1402 در راستای ایجاد پنجره واحد الکترونیکی بین دستگاه‌‌های دارای نقش در ارائه خدمات گردشگری سلامت خبر داد.

روح‌الله حسین‌زاده مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی در گفت‌وگو با میراث آریا با اعلام این خبر گفت: در عصر پزشکی جهانی که سفرهای بین‌المللی و اطلاعات آنلاین پزشکی به راحتی در دسترس عموم است، توریسم سلامت مسئله‌ای مهم هم برای سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی ملی و هم از دیدگاه بهداشت جهانی امری ضروری است. شرکت مادر تخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی در این زمینه پیشگام شده است و اقدام به راه‌اندازی سامانه‌های جامع در زمینه گردشگری سلامت کرده است.

او افزود: سامانه جامع گردشگری سلامت با هدف ایجاد مکانیزم هوشمند برای تسهیل امور گردشگران خارجی سلامت و ذی‌نفعان اعم از دفاتر خدمات مسافرتی، مراکز درمانی دارای مجوز پذیرش بیماران خارجی(IPD)، کادر درمان طراحی و ایجاد شده است. 

حسین‌زاده ایجاد پنجره واحد الکترونیکی دستگاه‌‌های دارای نقش در ارائه خدمات گردشگری سلامت شامل وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت امورخارجه و وزارت کشور را از ویژگی‌های این سامانه عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی ادامه داد: شرکت مادرتخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی با همکاری معاونت گردشگری و جامعه حرفه‌ای گردشگری سلامت و با جلب مشارکت بخش خصوصی زیرساخت‌های لازم برای تحقق این مهم را فراهم کرده است.

حسین‌زاده با اشاره به رونمایی این سامانه در بهمن ماه سال جاری و همزمان با شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته از راه‌اندازی آن در نیمه دوم فروردین سال 1402 خبر داد.

او ابراز امیدواری کرد: با بهره‌برداری از این سامانه پیشرفته بسیاری از چالش‌های موجود در حوزه گردشگری سلامت مرتفع و موجب ارتقای سطح خدمات و درنتیجه رضایت‌مندی گردشگران خارجی شود.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

کد خبر 14011225957823

برچسب‌ها