جشنواره نوروزی اقوام ایرانی در کردستان برگزار می‌شود

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان از برگزاری جشنواره نوروزی اقوام ایرانی در روزهای دوم و سوم فروردین‌ماه ١٤٠٢ در سنندج خبر داد.

به‌گزارش میراث‌آریا و به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، منصور مهرزاد روز یکشنبه ٢٨ اسفندماه ١٤٠١ دراین‌باره گفت: در این جشنواره گروه‌هایی از استان‌های کردستان، لرستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی و گلستان با اجرای نمایش‌های آیینی، محلی و موسیقی بومی اقوام، رنگ و بویی ملی به آیین‌های نوروزی خواهند بخشید.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان هدف از برگزاری این جشنواره را معرفی هنرهای اصیل و محلی مناطق مختلف كشور عنوان کرد و افزود: این جشنواره سعی دارد با معرفی هنرهای مختلف اقوام ایرانی، عموم شهروندان را با فرهنگ و آیین‌های سنتی مناطق مختلف کشور بیشتر آشنا کند.

او اظهار کرد: جشنواره نوروزی اقوام ایرانی به همت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کردستان و با همکاری گروه‌های مردم‌نهاد و هنری روژان، چیکسای، میسان، داغلار، دیاری ژوانگه و آوا برگزار می‌شود.

مهرزاد یادآور شد: این جشنواره ملی و آیینی روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه از ساعت ١١ الی ١٣ و ١٧ الی ١٩ در محل خانه کرد سنندج میزبان شهروندان، مسافران و گردشگران نوروزی خواهد بود.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

کد خبر 1401122834816

برچسب‌ها