افتتاح 2 اقامتگاه بوم‌گردی در شهرستان نجف‌آباد

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان نجف‌آباد از افتتاح هم‌زمان 2 اقامتگاه بوم‌گردی در این شهرستان و در هفته گرامیداشت میراث‌فرهنگی خبر داد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان، علیرضا حبیبی با اعلام این مطلب گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، دو اقامتگاه بوم‌گردی آمیرزا و دواشکوب، با حضور مشاور وزیر و مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان در پنجمین روز از هفته بزرگداشت میراث‌فرهنگی در شهر زیبا و تاریخی علویجه از توابع این شهرستان افتتاح خواهد شد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان نجف‌آباد ادامه داد: احیای ارزش‌های معماری ایرانی و حفظ مواریث فرهنگی در قالب تبدیل خانه‌های تاریخی به فضاهای اقامتی در کنار حفظ و احیای ارزش‌های معماری ایرانی در توسعه صنعت گردشگری و تقویت ارتباطات میان فرهنگی و آشنایی نسل جدید با سبک زندگی پیشینیان، مقوله نوینی است که در سطح کشور و به‌خصوص در استان اصفهان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

او افزود: شهر زیبای علویجه، زیباترین بافت تاریخی شهرستان نجف‌آباد را داشته که این جاذبه‌ها با طبیعت زیبای علویجه جذابیتی رؤیایی به این شهر داده و گردشگران زیادی را در تمامی روزهای سال به شهر جذب می‌کند.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

کد خبر 1402022723244

برچسب‌ها