همدان میزبان تور آشناسازی تورگردانان ایران می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی‌، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان از برگزاری تور آشناسازی ویژه تورگردانان کشور در همدان خبر داد.‌

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان، محسن معصوم‌علیزاده اظهار کرد: این برنامه  ۲۲ تا ۲۴ تیرماه 1402 با حضور حداقل ۳۰ دفتر و شرکت خدمات مسافرتی ایران که در زمینه اجرای تورهای ورودی فعالیت دارند، اجرا می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی‌، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان ادامه داد: در این برنامه سه روزه که فعالان آژانس‌ها و روسای انجمن‌های دفاتر خدمات مسافرتی کشور شرکت می‌کنند، با جاذبه های پایتخت تاریخ و تمدن آشنا می‌شوند و این برنامه یکی از برنامه‌های مهم حوزه گردشگری همدان است.

معصوم‌علیزاده بیان کرد: امسال پکیج کاملی برای تبلیغات در حوزه گردشگری در نظر گرفته‌ایم تا از تمام ابزارها برای معرفی استان استفاده شود و برگزاری رویدادها، تبلیغات تلویزیونی، فضای مجازی، تورهای آشناسازی و شرکت در نمایشگاه‌ها از جمله این برنامه‌هاست.

او ادامه داد: تعدادی از این برنامه‌ها، تیرماه اتفاق افتاد و بیشتر آنها در حوزه گردشگری کشاورزی بود، علاوه بر این جشنواره‌ مبل و منبت ملایر شاخص‌ترین این برنامه‌ها بود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی همدان با اشاره به اینکه تور آشناسازی تورگردانان ایران نیز یکی از برنامه‌هاست، تصریح کرد: هدف از برگزاری این تور معرفی ظرفیت‌ها و برندهای جهانی در حوزه گردشگری همدان با محوریت معرفی سایت تاریخی هگمتانه است.

او با بیان اینکه میهمانان در روز اول از غار علیصدر و شهر جهانی لالجین بازدید می‌کنند، گفت: مجموعه هگمتانه و مرکز تاریخی همدان، گنبد علویان و آرامگاه باباطاهر نیز در برنامه‌های این روز گنجانده شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان همدان اضافه کرد: روز دوم بازدید از تپه نوشیجان، شهر زیرزمینی سامن و مینی‌ورد ملایر در نظر گرفته شده و آرامگاه بوعلی‌سینا و تعدادی از جاذبه‌های گردشگری شهر همدان از دیگر برنامه‌هاست.

معصوم‌علیزاده با اشاره به اینکه محوطه توریستی گنجنامه و باغ موزه دفاع مقدس در روز سوم مورد بازدید میهمانان قرار می‌گیرد، افزود: پایان برنامه‌، نشست میهمانان رویداد با تعدادی از مدیران استانی خواهد بود.

انتهای پیام/

کد خبر 1402042101874

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha