صدور مجوز برنامه گمانه‌زنی برای تعیین عرصه و حریم تپه عضیر مهران ایلام

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از صدور مجوز برنامه کاوش و گمانه‌زنی به‌منظور تعیین عرصه و پیشنهاد حریم تپه عضیر واقع در شهرستان مهران خبر داد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، فرزاد شریفی با اعلام این خبر اظهار کرد: مجوز برنامه گمانه‌زنی به‌منظور تعیین عرصه و پیشنهاد حریم تپه عضیر واقع در شهرستان مهران توسط پژوهشگاه وزارت به‌منظور تکمیل مطالعات باستان‌شناسی این محدوده صادر شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام افزود: هدف از این برنامه پژوهشی بررسی و شناسایی، مستندسازی و مطالعه باستان‌شناسی تپه عضیر به مدت یک‌ماه از تاریخ 30 تیر لغایت 28 مرداد 1402 به سرپرستی حجت دارابی و با نظارت افشین صیفی‌زاده رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان مهران‌ و هیئت همراه انجام می‌شود.

شریفی گفت: اعتبار مورد نیاز برای انجام برنامه گمانه‌زنی به منظور تعیین عرصه و حریم تپه عضیر از محل اعتبارات استانی تأمین شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام ادامه داد: تپه عضیر یکی از آثار ملی ثبت شده ایران در مهران و قدمت آن مربوط به اواخر دوران‌های تاریخی پس از اسلام است و در تاریخ 10 مهر 1380 به شماره ثبت 3991 در مجموعه آثار تاریخی ایران ثبت شده است.

انتهای پیام/

کد خبر 1402050100008

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha