فاز پنجم عملیات تکمیل موزه نسخ خطی بروجرد به زودی آغاز می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان لرستان از آغاز فاز پنجم عملیات تکمیل موزه نسخ خطی به زودی در بروجرد خبر داد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی استان لرستان، عطا حسن‌پور با اعلام این خبر گفت: در راستای سومین موزه شهرستان بروجرد فاز پنجم عملیات تکمیل موزه نسیخ خطی بروجرد به زودی آغاز خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان لرستان اظهار کرد: در این مرحله تکمیل راهروی ضلع جنوبی موزه، زمینه‌سازی عمرانی، بسترسازی تاسیسات برقی و نورپردازی، تهیه تابلوهای معرفی خوشنویسی و تولید محتوا و برداشت مجدد از طرح در دستور کار قرار دارد.

او با بیان اینکه برای اجرای و تکمیل این مرحله از عملیات تکمیل موزه نسخ خطی بروجرد 5 میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه می‌شود افزود: موزه نسخ خطی بروجرد که در خانه تاریخی بیرجندی شهر بروجرد راه‌اندازی خواهد شد سومین موزه شهرستان بروجرد محسوب می شود.

حسن‌پور موزه ها را مهم‌ترین ارکان فرهنگی جامعه و معیار توسعه کشور دانست و بیان کرد: موزه‌ها تاثیر مهم و فراوانی در هویت‌بخشی ملی و تاریخی دارند و در استحکام ریشه‌های ملی، مذهبی و تاریخی عموم مردم از تاثیر قابل توجهی برخوردارند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان لرستان اضافه کرد: در حال حاضر 12 موزه در سطح لرستان فعال هستند که در صورت تکمیل و راه‌اندازی موزه نسخ خطی شهرستان بروجرد تعداد موزه‌های استان به عدد 13 خواهد رسید.

انتهای پیام/

کد خبر 1402050200091

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha