رونق گردشگری سلامت، اقتصاد کردستان را متحول می‌کند

رئیس‌گروه دفاتر گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کردستان گفت: رونق گردشگری سلامت می‌تواند اقتصاد استان و غرب کشور را متحول کند.

به‌گزارش میراث‌آریا و به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کردستان، تیمور خالدی روز سه‌شنبه ١٠ مردادماه ١٤٠٢ در جلسه کارگروه گردشگری سلامت استان با اشاره به اینکه بیشتر گردشگران ورودی از کشور عراق به ایران گردشگران سلامت هستند، اظهار کرد: ارزان بودن خدمات پزشکی در ایران نسبت به کشورهای همسایه باعث شده تا ایران، انتخاب اول عراقی‌ها برای استفاده از خدمات درمانی و سلامت باشد.

رئیس‌گروه دفاتر گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان افزود: فرصت مناسبی است که بخشی از گردشگران عراقی با ورود به کشور، در کردستان بمانند و برای ماندگاری افرادی هم که قصد سفر به استان‌های دیگر را دارندبرنامه‌ریزی شود.

او با اشاره به اینکه هم‌اکنون ٥ دفتر خدمات مسافرتی دارای پروانه بهره‌برداری در کردستان مجری برگزاری تورهای گردشگری سلامت هستند، عنوان کرد: ضروری است با هماهنگی و فعالیت آژانس‌ها و دفاتر، برای مسافرانی که با اهداف گردشگری سلامت و یا تفریح قصد ورود به کشور را دارند در داخل کردستان برنامه‌ریزی کنیم.

خالدی گفت: اشتراکات فرهنگی و زبانی مردم کردستان با مسافران و گردشگران عراقی می‌تواند راهی برای توسعه اشتغال و رونق گردشگری در این استان‌ باشد.

رئیس‌گروه دفاتر گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان بیان کرد: ٥ محور اصلی شامل مدیریت و برنامه‌ریزی، تبلیغات و نمادسازی، توسعه زیرساخت‌ها و سرمایه‌‎گذاری، نظارت و ساماندهی و آموزش و توانمندسازی برای ارزیابی عملکرد کمیته مشترک گردشگری سلامت در نظر گرفته شده است.

او یادآور شد: امید است با اجرای الگوی عملیاتی_راهبردی گردشگری سلامت در استان و با همکاری ارگان‌ها، نهادها و بخش‌های خصوصی مربوطه در این حوزه بتوانیم گام‌های مثبتی برای توسعه استان برداریم.

انتهای پیام/

کد خبر 1402051100598

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha