گردشگری دیجیتال در هرمزگان توسعه می‌یابد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان گفت: با همکاری پارک علم و فناوری و شرکت‌های استارت‌آپی گردشگری دیجیتال در استان توسعه می‌یابد.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان، روز یکشنبه 12 شهریورماه 1402 نشستی با حضور محمد محسنی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان و علیرضا نصیری رئیس پارک علم و ‌فن‌آوری استان و جمعی از کارشناسان  معاونت گردشگری ‌و نماینده واحدهای استارت‌آپی در راستای توسعه گردشگری بر محور و ‌روش‌های جدید و اقتصاد دیجیتال برگزار شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان در این نشست با اشاره به توسعه گردشگری دیجیتال گفت: در گردشگری دیجیتال همه فرایندها و زنجیره‌های ارزش در گردشگری، برای پیشبرد اهداف و تأثیرگذاری انجام می‌شود.

محمد محسنی افزود: همان‌طور که کشورهای پیشرفته دنیا به سمت اقتصاد دیجیتال رو آورده‌اند، ما هم می‌توانیم با توسعه توریسم دیجیتال و استفاده از فناوری و ارتباطات به توسعه این صنعت کمک کنیم.

او تصریح کرد: گردشگری دیجیتال می‌تواند به بهبود و گسترش کسب‌وکار و توانمندسازی جوامع محلی کمک کند و باید ظرفیت شرکت‌های فعال در این حوزه برای تقویت فرایند خدمت‌رسانی یکپارچه‌سازی شوند.

در ادامه نماینده واحدهای استارت‌آپی به ارائه اپلیکیشن بوم‌وند پرداخت و گفت: این اپلیکیشن ارائه‌ دهنده تجربه‌های بومی محلی به گردشگرانی است که قصد سفر به جنوب کشور را دارند و همواره در تلاش است با مشارکت فعال جامعه محلی، ظرفیت‌های غنی منطقه را به نحوی شایسته معرفی کرده و دسترسی به بازارهای بزرگ‌تر گردشگری را برای خدمت‌دهندگان بومی فراهم آورد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان با استقبال از طرح ارائه‌ شده، حمایت و همکاری همه‌جانبه این اداره‌کل برای پیشبرد این طرح اعلام کرد.

انتهای پیام/

کد خبر 1402061200842

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha