تور رسانه‌ای تبیین دستاوردهای دولت در سامان‌دهی گردشگری جزیره آشوراده برگزار شد

تور رسانه‌ای جمعی از خبرنگاران ملی و استانی در راستای تبیین دستاوردهای دولت سیزدهم در خصوص سامان‌دهی گردشگری جزیره آشوراده و تصویب طرح گردشگری جزیره پس از ۲۵ سال در غرب استان گلستان برگزار شد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان، این تور رسانه‌ای روز دوشنبه ۲۷ شهریورماه ۱۴۰۲ با مشارکت دادگستری و اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان برای جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه ملی و استانی با همراهی محمدجواد ساوری مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان و سید محمدجواد ابراهیمی دادستان شهرستان بندر ترکمن برگزار شد.

۱۴ روز پس از سفر رئیس دستگاه قضا به استان گلستان و دستور ایشان برای اتخاذ تدابیر و اقدامات عاجل در راستای رفع جنبه‌های حقوقی و قضایی تمامی مسائل و مشکلات استان از جمله مسئله «طرح گردشگری جزیره آشوراده»، پرونده مزبور در ضمن توجه به جوانب و ملاحظات زیست‌محیطی، به لحاظ حقوقی و قضایی تعیین تکلیف شد.

با صدور این رأی قطعی و حل مشکل حقوقی زمین‌های این روستای متروکه که در جزیره آشوراده قرار دارد، مقدمات اجرای طرح گردشگری آشوراده که از ۲۵ سال پیش تاکنون معطل‌مانده است، با همکاری قوه قضائیه و مجریه فراهم شد.

در همین رابطه و برای آشنایی نزدیک اهالی رسانه با آنچه در آشوراده رخ‌داده و اقدامات انجام‌شده برای حل مشکلات چندین ساله این منطقه، خبرنگاران بیش از ۲۰ رسانه اعم از صداوسیما، روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های کشور، روز دوشنبه ۲۷ شهریورماه از منطقه آشوراده بازدید به عمل آوردند.

در ادامه این برنامه، خبرنگاران روز سه‌شنبه در راستای آشنایی دستاوردهای دولت سیزدهم در خصوص سامان‌دهی گردشگری روستای زیارت در شهرستان گرگان و اقداماتی که دادگستری استان گلستان برای جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز در این منطقه داشته، بازدید خواهند کرد.

تور رسانه‌ای تبیین دستاوردهای دولت در سامان‌دهی گردشگری جزیره آشوراده برگزار شد

تور رسانه‌ای تبیین دستاوردهای دولت در سامان‌دهی گردشگری جزیره آشوراده برگزار شد

انتهای پیام/

کد خبر 1402062801635

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha