انتخاب ۵ روستای دارای قابلیت تاریخی، گردشگری و صنایع‌دستی در هرمزگان

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان گفت: در جلسه‌ای با حضور معاونان گردشگری و صنایع‌دستی این اداره‌کل و کارشناسان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۵ روستای دارای قابلیت تاریخی، گردشگری و صنایع‌دستی استان انتخاب شد.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان، سپهر زارعی روز سه‌شنبه ۲۸ شهریورماه ۱۴۰۲ با اعلام این مطلب گفت: این جلسه در راستای تفاهم‌نامه منعقده میان وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برگزارشده است.

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان با اشاره به اینکه این تفاهم‌نامه در راستای اجرای مفاد قانون حمایت از مرمت و احیای بافت های تاریخی ـ فرهنگی و به‌منظور هم‌افزایی و هم سویی منعقدشده، افزود: در همین راستا، ۱۰ روستا در این جلسه معرفی شد که پس از بررسی نهایی، ۵ روستای دارای قابلیت تاریخی، گردشگری و صنایع‌دستی انتخاب شد.

او افزود: این روستاها پس از تائید نهایی با اقدام مشترک طرفین، حفاظت و احیا می‌شوند و از حداکثر پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های صنایع‌دستی و گردشگری در ایجاد توسعه اشتغال بهره‌مند ‌می‌شوند.

انتهای پیام/

کد خبر 1402062801689

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha