آغاز عملیات مرمت معابر و تکمیل کف‌سازی بندر کنگ/ دفتر پایگاه بافت تاریخی مرمت و افتتاح می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان هرمزگان با همراهی معاون گردشگری و میراث‌فرهنگی و جمعی از کارشناسان، بعدازظهر روز گذشته نهم مهرماه ۱۴۰۲ با حضور در بندرکنگ از بافت تاریخی و اماکن تاریخی و فرهنگی این شهر بازدید کردند.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان، محمد محسنی در این بازدیدها با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری و تاریخی بندر کنگ گفت: بافت تاریخی کنگ همانند دیگر شهرهای طبیعی ـتاریخی ایران دارای ساختار پیوسته، منسجم و هماهنگ است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان افزود: این ساختار بانظمی زنده و پویا شکل‌گرفته، نظمی که در طول زمان ایجادشده و به‌هیچ‌وجه اتفاقی نبوده است.

او با اشاره به اینکه مرمت بافت تاریخی یکی از اولویت‌های ما در اداره‌کل است، اظهار کرد: عملیات مرمت معابر و تکمیل کف سازی با همکاری شهرداری کنگ آغازشده است.

محسنی ادامه داد: در راستای تعامل شهرداری و اداره‌کل، مرمت پایگاه بافت تاریخی کنگ انجام می‌شود و در ماه جاری دفتر پایگاه افتتاح می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان افزود: شهرداری بندرکنگ از مرمت بادگیرهای منازل شخصی حمایت کرده و در آینده‌ای نزدیک این بادگیرها مرمت می‌شوند.

او بابیان اینکه طرح اجرایی باغ تاریخی کنگ در راستای طرح ویژه کنگ در دستور کار قرار دارد، گفت: آموزش پیشرفته ساکنین در بافت تاریخی کنگ در راستای حفظ و صیانت از ارزش‌های تاریخی فرهنگی بافت و ارائه خدمات گردشگری نیز انجام می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان در ادامه از موزه مردم‌شناسی، اقامتگاه مهره سرا، خانه صنایع‌دستی و... بندر تاریخی کنگ بازدید کردند.

آغاز عملیات مرمت معابر و تکمیل کف سازی بندرکنگ/ دفتر پایگاه بافت تاریخی مرمت و افتتاح می‌شود

آغاز عملیات مرمت معابر و تکمیل کف سازی بندرکنگ/ دفتر پایگاه بافت تاریخی مرمت و افتتاح می‌شود

انتهای پیام/

کد خبر 1402071000639

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha