اختتامیه جشنواره اقوام ایرانی در ری برگزار شد

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان ری از برگزاری اختتامیه جشنواره اقوام ایرانی در کاروانسرای کناگرد خبر داد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تهران، نوروز تقی‌پور گفت: اختتامیه جشنواره اقوام ایرانی پس از برگزاری یک هفته در روز جمعه 28 مهرماه در کاروانسرای صفوی کنارگرد حسن‌آباد فشافویه پایان یافت.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان ری  عنوان کرد: این جشنواره با ثبت میانگین بازدید بیش از 2 هزار نفر در روز به عنوان یک تجربه موفق در معرفی آثار تاریخی منطقه حسن‌آباد برگزار شد.

او افزود: یکی از اهداف انتخاب کاروانسرای کنارگرد برای محل برگزاری جشنواره اقوام ایرانی به دلیل ثبت کاروانسراهای ایرانی در فهرست میراث‌جهانی بود.

تقی‌پور گفت: در مدت برگزاری این جشنواره  در کنار عرضه مستقیم تولیدات هنرمندان صنایع‌دستی و اجرای روزانه موسیقی اقوام تعداد 3 سیاه چادر اقدام به معرفی زندگی عشایر ایرانی کردند.

کاروانسرای کنارگرد از بناهای ثبت شده در فهرست آثار ملی و متعلق به دوران صفویه است، این  کاروانسراهای چهار ایوانه در مسیر جاده تاریخی ابریشم و در 40 کیلومتری شهرری ساخته شده است.

انتهای پیام/

کد خبر 1402072901779

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha