واگذاری حق بهره‌برداری ۳ بنای تاریخی در لرستان

مدیرعامل صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی کشور از واگذاری حق بهره‌برداری ۳ بنای تاریخی در لرستان خبر داد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان لرستان، شهاب طلایی با اعلام این خبر گفت: در راستای واگذاری بناهای تاریخی به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و با برگزاری مزایده عمومی، فرایند واگذاری سه بنای تاریخی لرستان امروز با حضور متقاضیان و نظارت کامل انجام شد.

مدیرعامل صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی کشور اظهار کرد: بنا بر وعده‌ای که برای واگذاری بناهای تاریخی و جلب مشارکت سرمایه‌گذاران در حوزه گردشگری لرستان داده بودیم، امروز بازگشایی پاکت پیشنهادی متقاضیان شرکت در این مزایده صورت گرفت.

او ادامه داد: در این مرحله مزایده عمومی واگذاری ۱۰ بنای تاریخی لرستان برگزار و از این تعداد سه بنا به شرکت‌کنندگان واجد شرایط، واگذار شد.

طلایی با بیان اینکه در ۱۷ سال گذشته، تنها چهار بنا در لرستان به مزایده گذاشته شده افزود: این در حالیست که در مزایده امروز ۳ بنای دیگر از جمله بنای میرملاس و خانه پور ابوالقاسمی خرم‌آباد و خانه بزرگمهری بروجرد با برگزاری فرایند قانونی به این بناها افزوده شد.

مدیرعامل صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی کشور خاطرنشان کرد: از مجموع ۱۰ بنایی که در مزایده عمومی قرار داشتند شش بنای تاریخی مربوط به بروجرد و چهار بنا مربوط به خرم‌آباد بود که از این تعداد سه بنا به سرمایه‌گذار واجد شرایط، واگذار شد.

او اضافه کرد: برای نخستین بار است که در سطح کشور، فرایند واگذاری در قالب پک ویژه استانی و با حضور و نظارت کامل استان در تمامی مراحل برگزار می شود و در واقع اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان در کلیه مراحل این واگذاری، حضور داشته است.

مدیرعامل صندوق توسعه و احیا بناهای تاریخی کشور با اشاره به اینکه کلیه شرایط برای تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاران در واگذاری این بناها صورت گرفته، اظهار کرد: نهایت همکاری با سرمایه‌گذاران در راستای مدت زمان بهره برداری، مبلغ اجاره و هزینه‌های مرمت در این زمینه صورت گرفته تا شاهد مشارکت هرچه بیشتر مردم و توسعه زیرساخت‌های گردشگری باشیم.

انتهای پیام/

کد خبر 1402081600854

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha