چراغ‌های مراکز گردشگری قم به احترام کودکان غزه یک دقیقه خاموش شدند

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قم گفت: چراغ‌های مراکز تفریحی و گردشگری استان قم در شامگاه روز جهانی کودک به احترام شهدای غزه به ویژه پنج هزار شهید کودک این منطقه خاموش شدند.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قم، علیرضا ارجمندی اظهار کرد: مراکز تفریحی و گردشگری استان قم به احترام کودکان شهید غزه ساعت ۲۱ شب گذشته (۲۹ آبان) چراغ‌های خود را به مدت یک دقیقه خاموش کردند و اهالی این حوزه با روشن کردن شمع یاد و خاطره شهدای اخیر غزه را گرامی داشتند.

مدیرکل میراث فرهنگی ،‌گردشگری و صنایع دستی استان قم افزود: رژیم صهیونیستی از شروع حملات گسترده خود به غزه، نزدیک به پنج هزار کودک را شهید کرده است، از این‌رو اهالی حوزه گردشگری استان قم بر آن شدند تا با حرکتی معنادار و خاموش کردن چراغ‌های مراکز خود به مدت یک دقیقه ضمن محکومیت جنایت‌های ددمنشانه رژیم صهیونیستی در غزه، یاد و خاطره کودکان شهید مظلوم این سرزمین را گرامی بدارند.

اکنون تعداد شهیدان غزه از ۱۳ هزار نفر فراتر رفته است که از این بین بیش از ۵۵۰۰ نفر از شهدا کودک و ۳۵۰۰ نفر هم زن هستند.

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) به تازگی با ارائه آماری تکان‌دهنده از کشتار کودکان در غزه، اعلام کرد که روزانه حدود ۴۲۰ کودک در حملات رژیم صهیونیستی کشته یا زخمی می‌شوند.

۲۰ نوامبر مصادف با ۲۹ آبان‌ماه از سوی سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی کودک اعلام شده ‌است.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

کد خبر 1402083001699

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha