گردشگری قنات باید در اردکان توسعه یابد

رئیس فراکسیون گردشگری و میراث فرهنگی مجلس گفت: اکنون ۱۵۰ نوع گردشگری وجود دارد و اردکان می‌بایست روی گردشگری قنات متمرکز شود.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد، صبح روز چهارشنبه هشتم آذرماه با حضور محمدرضا دشتی اردکانی نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، معاون فرماندار، معاون شهردار، رئیس دفتر نماینده، روسای ادارات آبفا، اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، پایگاه پژوهشی بافت های تاریخی شهر اردکان، پنجمین نشست بررسی معضلات قنات در بافت تاریخی در محل دفتر نماینده برگزار شد.

رئیس فراکسیون گردشگری و میراث فرهنگی مجلس در این نشست گفت: اکنون ۱۵۰ نوع گردشگری وجود دارد و اردکان می‌بایست روی گردشگری قنات متمرکز شود. گردشگری اردکان علاوه بر بافت تاریخی، باید بر گردشگری قنات متمرکز شود تا بتوانیم در آینده حرفی برای گفتن داشته باشیم.

 سپهری اردکانی رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اردکان درباره روند تخلیه فاضلاب در حریم قنات گزارشی ارائه کرد و در ادامه گفت: با توجه به بضاعت ساکنان بافت تاریخی باید حمایت و راهکارهایی ارائه شود تا نسبت به حفر چاه جذبی اقدام شود.

 کاظم نژند مدیر پایگاه میراث جهانی قنوات یزد  نیز نتایج پایش این پایگاه از وضعیت خانه‌های دارای فاضلاب متصل به مسیر قنوات ارائه کرد.

 تأمین تجهیزات موردنیاز برای تخلیه فاضلاب، مسدودی مسیرهای فاضلاب خانه‌ها به مسیر قنات از عمده مباحثی بود که در این نشست بحث و گفت و گو شد.

انتهای پیام/

کد خبر 1402090800455

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha