عطای ۹ میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی در شهرستان کمیجان مرکزی

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان فراهان از پرداخت ۹ میلیارد تسهیلات بانکی مشاغل خانگی به ۱۰ نفر از هنرمندان صنایع دستی در سال جاری خبر داد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی، سعید نیکنام امروز، پنج شنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ گفت: از ابتدای سال جاری مبلغ ۹ میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی به ۱۰ نفر از فعالان عرصه صنایع‌دستی شهرستان کمیجان پرداخت شده است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان فراهان افزود: دارا بودن سهم بالا در ایجاد اشتغال، هزینه‌های پایین تولید، تنوع تولیدات، عدم نیاز به زیرساخت‌های گسترده و عدم نیاز به حجم بالای سرمایه‌گذاری باعث می‌شود فرصت‌های اشتغال در این حوزه بسیار مطلوب باشد و با حمایت از این بخش و فعالان این حوزه‌ها به اشتغال‌زایی و تثبیت اشتغال موجود دست یافت.

نیکنام افزود: این تسهیلات برای توسعه و تجهیز کارگاههای هنرمندان صنایع‌دستی در رشته‌های گلیم‌بافی، منبت کاری، میناکاری و... دریافت شده است.

او تصریح کرد: با پرداخت تسهیلات و حمایت از مشاغل خانگی، کارگاه‌های کوچک صنایع‌دستی در شهرستان‌ها توسعه و تجهیز می‌شوند که این مهم در اشتغالزایی و رونق کسب و کارها و حفظ اصالت هنر در استان موثر است.
 

انتهای پیام/

کد خبر 1402090900501

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha