ایجاد همبستگی با برگزاری جشنواره چندرسانه‌ای میراث‌فرهنگی/ آغاز به کار شورای سیاستگذاری جشنواره سوم از زمستان

قائم‌مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی در ششمین جلسه اعضای شورای سیاست‌گذاری ‌دومین جشنواره ملی چند رسانه‌ای میراث‌فرهنگی گفت: جشنواره چندرسانه‌ای میراث فرهنگی، حال مردم استان قزوین و اهالی هنر، رسانه، مطبوعات و میراث فرهنگی را خوب کرد. شادی، نشاط، همبستگی اجتماعی از مهم ترین دستاوردهای این جشنواره است.

به گزارش خبرنگار میراث‌آریا، ششمین جلسه اعضای شورای سیاست‌گذاری ‌دومین جشنواره ملی چند رسانه‌ای میراث‌فرهنگی به‌ ریاست علی دارابی قائم‌مقام‌وزیر و معاون میراث‌فرهنگی به‌منظور آسیب‌شناسی جشنواره، عصر روز دوشنبه ۱۳ آذرماه ۱۴۰۲ در محل دفتر معاونت میراث‌فرهنگی برگزار شد.

دارابی در ابتدای سخنان خود گفت: جشنواره چندرسانه‌ای میراث فرهنگی، حال مردم استان قزوین و اهالی هنر، رسانه، مطبوعات و میراث فرهنگی را خوب کرد. شادی، نشاط، همبستگی اجتماعی از مهم ترین دستاوردهای این جشنواره است.

وی با اشاره به تاثیرگذاری این جشنواره در انسجام‌ملی و توزیع جغرافیایی، آن را الگویی برای سایر استان‌ها عنوان کرد و افزود: به واسطه برگزاری جشنواره بین استان‌ها همبستگی بالایی ایجاد شد.

قائم‌مقام‌وزیر و معاون میراث‌فرهنگی درباره دلایل برگزاری جشنواره در استان‌ها گفت: جشنواره سبب می‌شود که عدالت رسانه‌ای شکل گیرد. هر امر مهمی صرفاً در تهران نباشد و استان های دیگر هم از این امکان برای دیده‌شدن و معرفی شدن بهره‌مند شوند.

دارابی همچنین با قدردانی از استاندار قزوین افزود: اتحاد، هماهنگی و توجه را در حد اعلاء در استان قزوین شاهد بودیم.

وی به اهمیت تجلیل از مشاهیر و مفاخر استان اشاره کرد و افزود: برگزاری جشنواره در هر استان فرصتی بی‌بدیل برای میزبانی جشنواره است که برای هفته ها در صدر رسانه‌ها جای می‌گیرد. بنابراین، پایان کار جشنواره، آغاز کار آن در استان است.

او همچنین بر آغاز به کار شورای سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی برای برگزاری سومین جشنواره ملی چند رسانه‌ای میراث‌فرهنگی از زمستان امسال تاکید کرد.

ارتقای ظرفیت شناختی قزوین در سطح ملی

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین با تشکر از وزارت میراث‌فرهنگی و اعضای شورای سیاست‌گذاری دومین جشنواره ملی چندرسانه‌ای میراث فرهنگی برای انتخاب این استان به‌عنوان میزبان گفت: برگزاری این جشنواره موجب ارتقای ظرفیت شناختی قزوین شد و به معرفی و شناساندن ظرفیت‌های فرهنگی، گردشگری و میراثی استان در سطح ملی کمک شایانی کرد.

او با بیان اینکه برگزاری جشنواره، فضای شهری قزوین را تحت تأثیر قرار داد، بر این موضوع که نباید ظرفیت ایجاد شده رها شود تاکید و پیشنهاد کرد در دوره‌های آتی جشنواره به صورت استانی در در استان‌های میزبان‌ ادوار پیشین برگزار شود.

همچنین اعضای شورای سیاست‌گذاری دومین جشنواره ملی چندرسانه‌ای میراث‌فرهنگی ضمن ارائه رویکردها خود بر تاثیرگذاری این رویداد و اهمیت ادامه‌دار بودن آن و استفاده از ظرفیت ایجاد شده تاکید کردند.

انتهای پیام/

کد خبر 1402091400736

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha