زوراب برای هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری به تهران می‌آید

مدیرکل توسعه گردشگری داخلی از حضور زوراب پولولیکاشویلی رئیس سازمان جهانی جهانگردی در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌ وابسته تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار میراث‌آریا، در نشست تخصصی معاونان گردشگری استان‌ها با حضور علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری، مدیران کل معاونت گردشگری و معاونان گردشگری استان‌ها که صبح امروز سه‌شنبه ۱۴ آذرماه ۱۴۰۲در سالن فجر وزارتخانه برگزار شد، مصطفی فاطمی مدیرکل توسعه گردشگری داخلی با اشاره به اینکه گردشگری موضوعی در بسیاری استان‌ها فعال شده است، گفت: از ۱۰۴۵ رویداد اعلام شده ۵۲۵ رویداد در سامانه ثبت شده است و استان گیلان با ۴۶ رویداد در صدر قرار دارد.

او با اشاره به برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌ وابسته تهران با شعار گردشگری سبز و رویکرد استان‌محور، بر اهمیت برپایی غرفه‌ها با مضمون و تم مشخص تاکید کرد و افزود: غرفه‌ها همانند سال گذشته با رویکرد استان محور و منطقه محور در پنج محور گردشگری کنار یکدیگر قرار خواهند گرفت.

همراهی با وزارت کشور و اتاق بازرگانی به‌منظور استفاده بهینه از ظرفیت‌های حمایتی استانداران، فرمانداران و شهرداران از دیگر نکات مورد تاکید فاطمی در ارتباط با هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری بود.

او به حضور زوراب پولولیکاشویلی رئیس سازمان جهانی جهانگردی در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌ وابسته تهران اشاره کرد.

برگزاری نشست‌های منطقه‌ای و مشارکتی، توجه به رویکردهای گردشگری سبز و محیط زیست، برگزاری میزهای تخصصی و ملی با میزبانی استان‌ها، برگزاری جلسات ستاد سفر با موضوع نوروز ۱۴۰۳، حمایت از بوم‌گردی‌ها، تشکیل ستاد تسهیل به‌منظور کمک به مجموعه‌های گردشگری، معرفی شهرهای مکمل برای ایام پیک سفر، معرفی کاشان و شیراز به‌عنوان کاندید شهرهای دسترس‌پذیر، از جمله موارد مطرح شده از سوی مدیرکل توسعه گردشگری داخلی بود.

انتهای پیام/

کد خبر 1402091400764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha