اداره کل میراث فرهنگی سمنان در خدمت مردم استان است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: اهداف اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در خدمت مردم استان است.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره مل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان، امیر کرم زاده در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان سمنان که روز شنبه ۱۸ آذرماه ۱۴۰۲ گفت: تمامی برنامه‌ها و اهداف اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان برای خدمت به مردم است و نقش خدمات این اداره کل به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در زندگی مردم استان سمنان مشهود است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: ثبت جهانی شش کاروانسرای استان سمنان، عضویت در اتحادیه بین‌المللی شهرهای عضو راه ابریشم، ایجاد نرم‌افزار پارکوپلو، برگزاری رویداد ملی مهر اصالت در استان سمنان و... از جلمه اقداماتی است که نفعی همگانی در سطح استان و کشور دارد.

امیر کرم زاده با بیان اینکه گردشگری، اقتصاد و اشتغال پایدار را به همراه دارد، افزود: توسعه زیرساخت‌های گردشگری با آب‌رسانی، ایجاد پل، ایجاد راه دسترسی، ایجاد برج‌های نوری، کف سازی و سنگ‌فرش نمودن معابر و …به‌طور متوازن در تمامی روستاها و شهرستان‌های استان باهدف جذب گردشگر و افزایش مدت ماندگاری مسافران در استان سمنان انجام‌شده است.

او گفت: برگزاری بیش از ۱۸ رویداد گردشگری در نه ماه نخست سال یکی از اقداماتی بوده است که رونق اقتصاد بومی، فروش صنایع‌دستی و افزایش نشاط اجتماعی را در استان سمنان به همراه داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان با اشاره به اینکه از ابتدا سال تاکنون ۴۴۸ مجوز در حوزه مشاغل خانگی برای هنرمندان صادرشده است، ‌بیان کرد: برای ارتقا سطح صنایع‌دستی استان، برای بیش از ۳۰۰ نفر، دوره آموزشی برند سازی و بسته‌بندی برگزارشده است و با تلاش‌های صورت گرفته تعداد آثار دارای مهر اصالت ملی استان سمنان به ۸۶ اثر افزایش یافته است.

 مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: مهم‌ترین اقدامی که در بازاریابی و فروش صنایع‌دستی در سال جاری در استان سمنان اتفاق افتاده است، حضور مرکز آفرینش‌های آستان قدس رضوی در استان و سفارش بیش از یک‌میلیون اثر صنایع‌دستی به هنرمندان استان است.

امیر کرم زاده افزود: در حوزه میراث فرهنگی در حال حاضر بیش از ۲۳ مورد بنای تاریخی در حال مرمت است و مالکیت بناهای تاریخی‌ می‌توانند، با ثبت بنا در فهرست آثار ملی از مشوق‌ها و کمک‌های بلاعوض اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان در مرمت بنا برخوردار شود.

انتهای پیام/

کد خبر 1402091800951

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha