پیگیری جدی موانع اجرای طرح‌های گردشگری در البرز/ اکوکمپ گردشگری دستکندهای صخره‌ای اشتهارد موجب افزایش گردشگر ورودی به البرز

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به ظرفیت‌های بسیار خوب البرز در حوزه گردشگری طبیعی، تاریخی و فرهنگی گفت: موقعیت جغرافیایی البرز این امکان را می دهد که به عنوان مقصد سفر باشد.

به گزارش میراث‌آریا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌ کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز علی‌اصغر شالبافیان روز یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ اظهار کرد: به مناسبت سفر هیئت دولت و سفر وزیر میراث فرهنگی به البرز با بازدیدهای صورت‌گرفته، تصمیمات خوبی در حوزه گردشگری از جمله رفع موانع برخی از طرح های گردشگری این استان اتخاذ شد.

معاون گردشگری کشور با اشاره به اینکه  اکنون ۲۵ پروژه گردشگری با حجم سرمایه گذاری نزدیک به ۵هزار میلیارد تومان در البرز در حال ساخت است، گفت: طرح‌های سرمایه‌گذاری و اقامتی متعددی در استان البرز در حال اجراست که با پیشرفت فیزیکی بیش از ۷۰ و ۹۰ درصد، امکان افتتاح در آینده نزدیک را دارند. به عنوان مثال پروژه دهکده سلامت محب در ساوجبلاغ با حضور مقام عالی وزارت افتتاح شد که نمونه خوبی از این طرح هاست.

شالبافیان این طرح را نشانگر گوشه ای از ظرفیت های استان دانست و افزود: برخی موانع این طرح در صدور پروانه بهره برداری  با پیگیری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز، استاندار و همکاری وزارت میراث فرهنگی، با مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع استان مرتفع شد.  

معاون گردشگری کشور اکوکمپ گردشگری دستکندهای صخره‌ای اشتهارد را نیز یک پروژه متمایز در کشور عنوان کرد که می تواند تحول اساسی در حوزه گردشگر ورودی به استان البرز ایجاد کند.

با تکمیل این پروژه علاقه‌مندان به حوزه گردشگری تاریخی، فرهنگی و  ژئوتوریسم از آن استقبال و سهم گردشگر ورودی استان افزایش خواهد یافت.  

شالبافیان با اشاره به مقیاس بسیار وسیع این پروژه اظهار کرد: اکنون این طرح در مقیاس کوچکتر از مقیاس اصلی خود در حال اجراست که در سفر مقام عالی وزارت میراث فرهنگی به استان مقرر شد موانع احداث این پروژه در سطح وسیع مرتفع شود.

انتهای پیام/

کد خبر 1402091900996

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha