قطارهای ترکیبی تهران - کربلا به‌طور مستمر برقرار شد

معاون مسافری شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی از برقراری قطارهای ترکیبی تهران - کربلا به‌طور مستمر و هر هفته یک سیر با توافق انجام شده با راه آهن عراق خبر داد.

به‌گزارش میراث‌آریا، سید حسن موسوی امروز چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۲ در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: این قطار هر هفته شنبه از تهران به مقصد شلمچه حرکت خواهد کرد، پس از طی مسیر ۳۰ کیلومتری از شلمچه تا بصره، قطار از بصره تا کربلا سیر خواهد داشت.

او افزود: صبح همان روز (شنبه) قطار دیگری از مقصد کربلا مسافران را به بصره آورده و پس از طی مسافت ۳۰ کیلومتری تا نقطه مرزی شلمچه، قطار به مقصد تهران سیر خواهد کرد.

موسوی خاطرنشان‌ کرد: اکنون بلیت مربوط به این قطار در سامانه موجود است و مردم می‌توانند با مراجعه به آن بلیت‌های مستقیم تهران به کربلا را دریافت کنند.

او همچنین درباره قیمت بلیت این قطار، گفت: قیمت‌ها بسته به کلاس واگن‌های موجود در عراق متفاوت خواهد بود. واگن‌ها در داخل کشورمان چهار تخته بوده و قیمت‌های آن ثابت و همان نرخ‌های قطارهای تهران خرمشهر و شلمچه خواهد بود، با این حال به دلیل وجود قطارهای اتوبوسی درجه یک و دو و همچنین چهار تخته و دو تخته در عراق قیمت‌ها، در نهایت از یک میلیون و ۱۰۰هزار تا یک میلیون و ۴۵۰هزار تومان متفاوت خواهد بود.

 شکسته شدن رکورد جابه‌جایی مسافر

معاون مسافری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در ادامه به شکسته شدن رکورد جابه‌جایی مسافران اشاره کرد و گفت: سال گذشته با جابه‌جایی ۲۹میلیون و ۶۵۶هزار و ۸۰۰ نفر مسافر، رکورد جابه‌جایی‌های مسافری شکسته شد. رکورد قبلی مربوط به سال ۸۹ با ۲۸.۸ میلیون نفر بود.

او خاطرنشان کرد: دستیابی به این مهم از مسیر استفاده بهینه از واگن‌های مسافری به‌ویژه افزایش قطارهای در چرخش رخ داد.

موسوی بیان کرد: از ابتدای امسال تا امروز نیز بیش از ۲۳.۵میلیون نفر مسافر جابه‌جا شده که حاکی از رشد ۱۰درصدی است.

انتهای پیام/

کد خبر 1402092201228

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha