کاهش ۸۰ درصدی شمار گردشگران در سرزمین های اشغالی

شمار گردشگران ورودی به سرزمین های اشغالی فلسطین در سایه جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه ۸۰ درصد کاهش یافت.

به گزارش میراث آریا، پایگاه "کاکالیست" در گزارشی اعلام کرد که صنعت گردشگری رژیم صهیونیستی در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۳ به شدت تحت تاثیر جنگ این رژیم علیه نوار غزه قرار گرفت.

براساس گزارش این پایگاه اقتصادی اسرائیلی، شمار ورود گردشگران به سرزمین های اشغالی فلسطین در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۳ به ۱۸۰ هزار گردشگر کاهش یافت.

در ماه دسامبر و همزمان با تعطیلات کریسمس، شمار گردشگران از سرزمین های اشغالی فقط ۵۳ هزار نفر بود که در مقایسه با ماه دسامبر۲۰۲۲ که شمار گردشگران ورودی به سرزمین های اشغالی فلسطین ۲۲۶ هزار نفر بود، کاهش ۸۰ درصدی نشان می دهد.

وزارت گردشگری رژیم صهیونیستی برای سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۳ ورود حدود ۹۰۰ هزار گردشگر خارجی را پیش بینی کرده بود، درحالی که در این مدت فقط ۱۸۰ هزار گردشگر وارد سرزمین های اشغالی شدند.

در طول سال ۲۰۲۳ فقط سه میلیون گردشگر وارد سرزمین های اشغالی شدند که در مقایسه با سال ۲۰۱۹ و پیش از آغاز همه گیری کرونا با ۴.۵ میلیون گردشگر ورودی، ۳۴ درصد کاهش نشان می دهد.

براساس گزارش کاکالیست، بازگشت به اعداد پیش از کرونا و ورود ۴.۵ میلیون گردشگر خارجی به سرزمین های اشغالی سال ها پس از پایان جنگ به طول خواهد انجامید.

بیشتر گردشگران خارجی ورودی به سرزمین های اشغالی از کشورهای آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه، آلمان، ایتالیا، رومانی، لهستان، کانادا و اسپانیا هستند.

درآمد بخش گردشگری اسرائیل در سال ۲۰۲۳ حدود ۱۷.۷ میلیارد شکل و در سال ۲۰۲۲، ۱۵.۶ بود.

تجاوز وحشیانه رژیم اسراییل به نوار غزه، خسارت های سنگینی را به اقتصاد این رژیم وارد کرده است، به طوری که براساس برآوردهای رژیم صهیونیستی، این جنگ و آثار و پیامدهای آن بیش از ۶۰ میلیارد دلار خسارت روی دست صهیونیست ها گذاشته است.

ارزیابی های اولیه نشان می دهد که هزینه و خسارت های جنگ غزه در یک ماه گذشته به رقم های سرسام آوری رسیده است.

وزارت دارایی رژیم صهیونیستی پیش بینی کرده که جنگ با مقاومت فلسطین و آثار و پیامدهای ناشی از آن بسیار گسترده تر از کووید-۱۹ خواهد بود.

هفته گذشته ۳۰۰ کارشناس رژیم صهیونیستی درباره خطر فروپاشی اقتصادی هشدار دادند و خواستار انجام اقدامات فوری برای جلوگیری از خسارت های بیشتر شدند.

اقتصاددانان در نامه ای به «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و وزیر دارایی وی نوشتند: شما میزان بحرانی که اقتصاد اسرائیل با آن روبرو است را درک نمی کنید و باید شیوه کار خود را تغییر دهید.

آن ها اعلام کردند که اقتصاد رژیم اسرائیل روزهای دشواری را سپری می کند و باید برای جلوگیری از خسارت های بیشتر اقدامات فوری انجام شود.

انتهای پیام/

کد خبر 1402101901022

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha