بازدید هیئت میراث‌فرهنگی و گردشگری افغانستانی از موزه بزرگ خراسان

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در هرات گفت: هیئت فرهنگی و گردشگری افغانستانی از موزه بزرگ خراسان بازدید کرد.

به گزارش میراث‌آریا به نقل از روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی، مجید خالق‌نیا با اعلام این خبر گفت: هرات تاریخی با شهرهایی از جمله نیشابور قرابت تاریخی و فرهنگی دارد و ارتباطات فرهنگی بین ولایت هرات و خراسان رضوی دوستی و برادری مردم افغانستان و ایران را بیشتر می‌کند.

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در هرات ادامه داد: در این هیئت فرهنگی و گردشگری افغانستانی آمر گردشگری هرات، آمر حفظ آبدات تاریخی هرات، مدیر حفظ و مراقبت آبدات تاریخی هرات و مدیر مرمت آثار تاریخی هرات حضور داشتند.

خالق‌نیا تصریح کرد: با توجه به این که موزه بزرگ خراسان موزه‌ای منطقه‌ای است و خراسان بزرگ را در بر می‌گیرد توجه به هرات به عنوان بخشی از هویت تاریخی و فرهنگی خراسان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

او با اشاره به برخی از آثار تاریخی موجود در موزه بزرگ خراسان اظهار کرد: بخشی از آثار تاریخی خراسان در هرات وجود دارد و حفظ و احیای آن در راستای توسعه تعاملات و تبادل فرهنگی بین هرات و مشهد است.

موزه بزرگ خراسان با الهام از عمارت خورشید کلات نادر با ۱۸ هزار متر زیربنا و ۵۳ متر ارتفاع در ۱۲ طبقه ساخته شده است.

مخزن نگهداری اشیای منقول تاریخی و تزئینات معماری، آزمایشگاه حفاظت و مرمت اشیای تاریخی و تزئینات تاریخی، سالن اجتماعات، کتابخانه تخصصی، سالن نمایشگاهی و موزه‌ای، سالن موزه‌ای از بخش‌های مختلف موزه بزرگ خراسان است.

موزه بزرگ خراسان در بوستان کوهسنگی قرار دارد و همه روزه از ساعت ۹صبح تا ۱۹ پذیرای علاقه مندان است.

انتهای پیام/

کد خبر 1402102501484

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha