هتل بیمارستان ۳۲۲ تخت‌خوابی و هتل ۴ ستاره در ایلام احداث می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از احداث هتل بیمارستان ۳۲۲ تخت‌خوابی و هتل ۴ ستاره در استان خبر داد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، فرزاد شریفی مدیرکل استان امروز ۳۰ دی‌ماه با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای توسعه گردشگری سلامت با جذب گردشگران خارجی، دو طرح گردشگری و درمانی مهم شامل هتل بیمارستان ۳۲۲ تخت‌خوابی و هتل ۴ ستاره در استان توسط گروه سرمایه‌گذاری لوکوما احداث می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام گفت: با جذب بیماران خارجی به ویژه از کشور عراق توسعه گردشگری سلامت در استان محقق می شود.

شریفی با بیان اینکه این استان از حیث گردشگری یکی از استان‌های دارای ظرفیت و مناسب به شمار می رود اظهار کرد: استان ایلام از دیرباز تاکنون به عنوان عروس زاگرس معرفی شده و دارای توانمندی‌های برجسته‌ای برای تقویت صنعت گردشگری به ویژه در راستای گردشگری سلامت است.

او با بیان اینکه قرار گرفتن استان ایلام در کنار کشور عراق باعث شده که در راستای تقویت گردشگری سلامت تلاش دو چندانی با همکاری دستگاه های مرتبط با گردشگری سلامت داشته باشیم، تصریح کرد: امکان سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری سلامت استان ایلام با کشور عراق نیز می‌تواند فرصت‌های جدیدی را برای توسعه فضای کسب و کار و تقویت اقتصاد منطقه فراهم کند.

شریفی ادامه داد: با توجه به همسایگی استان ایلام با کشورعراق و جهش چشمگیر سطح خدمات درمانی در این استان، ایلام می‌تواند به یکی از قطب‌های مهم گردشگری سلامت در کشور تبدیل شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام بیان کرد: در صورت اعطای مجوز به گروه سرمایه‌گذاری لوکوما، احداث هتل بیمارستان ٣٢٢ تختخوابی و هتل ۴ ستاره در استان ایلام را با سرمایه‌گذاری حدود ۶ هزار میلیارد تومان توسط این گروه آغاز می‌شود.

او گفت: احداث هتل بیمارستان ٣٢٢تختخوابی و هتل ۴ستاره در استان ایلام، علاوه بر ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی، نقش مهمی در توسعه گردشگری و سلامت استان ایلام خواهد داشت.

انتهای پیام/

کد خبر 1402103001804

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha