نرخ هتل‌های مشهد امسال افزایش نداشته است 

رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی گفت: در حالیکه مجوز افزایش ۲۵ درصدی نرخ هتل‌ها در سال جاری را داشته‌ایم، اما برای جذب بیشتر مسافران افزایش نرخ هتل‌ها در مشهد را طی سال جاری هنوز اعمال نکرده‌ایم.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی، محمود مادرشاهیان در خصوص وضعیت هتل‌های مشهد در آستانه نوروز ۱۴۰۳ اظهار کرد: در هتل‌های مشهد ۶۵ هزار تخت رسمی را آماده پذیرایی از مسافران نوروزی کرده‌ایم. البته ظرفیت تخت‌های رسمی هتل‌های مشهد تا ۷۰ هزار تخت نیز قابل افزایش است.

رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی ادامه داد: از ۲۶۵ هتل مشهد، ۲۰ هتل در حال بازسازی هستند که در تلاشیم تا نوروز راه‌اندازی شوند. ۲۴۵ هتل نیز فعال و از هم‌اکنون آماده پذیرایی هستند. سعی داریم از تمام هتل‌های مشهد ۲۶۰ هتل را آماده پذیرایی از مسافران نوروزی کنیم.

مادرشاهیان گفت: با توجه به اینکه نرخ هتل‌ها در سراسر کشور در سال جاری ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش قیمت داشتند و با وجود اینکه مجوز افزایش ۲۵ درصدی نرخ‌ها را داریم، اما هتل‌های مشهد در سال ۱۴۰۲ تا این لحظه هیچ افزایش قیمتی نداشته‌اند.

او با اشاره به اینکه سعی داریم نرخ‌ها را مدیریت کنیم تا بتوانیم مسافران بیشتری جذب کنیم، گفت: هزینه‌ها بیش از ۲۵ درصد اضافه شده است، اما برای اینکه جذب مسافر و زائر بیشتری داشته باشیم و سطح اشغال هتل‌ها را بالا نگاه داریم، افزایش نرخ هتل‌ها را اعمال نکردیم.

رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی در خصوص افزایش نرخ هتل‌های مشهد در ایام پیک مانند نوروز ۱۴۰۳ یاد آور شد: باید منتظر وضعیت بازار بمانیم. از آنجا که نوروز ۱۴۰۳ با ماه مبارک رمضان نیز تقارن پیدا کرده تخفیف‌های ویژه برای مسافران در نظر گرفته‌ایم. زائرانی که ۱۰ روز در هتل‌های مشهد اقامت داشته باشند، می‌توانند تا ۳۰ درصد از هتل‌ها تخفیف بگیرند. اگر مسافران در این خصوص مشکل داشتند می‌توانند با جامعه هتلداران خراسان رضوی ارتباط بگیرند تا هماهنگ کنیم که هتل موردنظرشان تخفیف ویژه را برای آنان لحاظ کنند.

مادرشاهیان تصریح کرد: تمام تلاش ما این است که ماندگاری زائر را در مشهد بالا ببریم؛ چراکه ماندگاری زائر به اقتصاد مشهد کمک زیادی خواهد کرد.

انتهای پیام/

کد خبر 1402120300150

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha