باران‌های سیل‌آسا به قلعه تاریخی حیدرآباد خاش خسارت زد  

معاون میراث‌فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان از وارد آمدن خسارت به قلعه حیدرآباد خاش خبر داد.  

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، مجتبی سعادتیان ۱۲ اسفندماه اظهار کرد: هر چند باران نعمت الهی و باعث خوشحالی مردم و ساکنان مناطق است اما در زمان‌های بارندگی نیروهای این اداره کل و یگان حفاظت به صورت آماده‌باش قرار می‌گیرند تا نقش مراقبتی خود از آثار و ابنیه های تاریخی که شناسنامه و میراث ماندگار استان هستند را ایفا کنند. 

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان افزود: طی روزهای اخیر بارندگی‌های سیل‌آسا باعث تخریب زیادی به زیرساخت‌های استان شده که قلعه حیدرآباد در شهرستان خاش نیز جزو این لیست قراردارد و بر اثر باران دچار خسارات زیادی شده است.  

او ادامه داد: این قلعه در ناحیه اندود کاهگل فضای بیرونی در جبهه غربی و جنوبی و ناودان های میان‌سرا دچار آسیب و خسارت جدی شده است که به دلیل مسدود شدن راه‌ها و عدم دسترسی مخابراتی در برخی نقاط دیگر هنوز اطلاعات دقیقی از سایر شهرستان‌ها گزارش نشده است.  

به گفته سعادتیان، کارشناسان این معاونت در حال برآورد میزان خسارت وارده شده به این بنا هستند.

انتهای پیام/

کد خبر 1402121300565

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha