حمایت از زنان سرپرست خانوار با برپایی رایگان نمایشگاه بهاره/ عرضه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی ایرانی

دستاوردها و تولیدات زنان سرپرست خانوار و کارآفرینان نیازمند از ۱۵ تا ۲۵ اسفند ماه در قالب نمایشگاه بهاره در سه نقطه پایتخت شامل شهرری، بوستان هنرمندان و بوستان بهاران به فروش می‌رسد.

به‌گزارش میراث‌آریا، احمد همتی امروز یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر  افزود: نمایشگاه دستاوردهای مشاغل خرد و خانگی ویژه زنان سرپرست خانوار، آسیب دیدگان اجتماعی، خانواده‌های نیازمند و افرادی که در زیرمجموعه‌های شهرداری تهران مشغول به فعالیت هستند و همچنین جامعه هدف سازمان خدمات و مشارکت اجتماعی شهرداری تهران در آستانه نوروز برگزار می‌شود.

سرپرست معاونت توانمندسازی و کارآفرینی سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی با بیان اینکه ۵۰۰ غرفه برای این سه مکان تعبیه شده و به صورت رایگان در اختیار این افراد قرار داده شده است، گفت: برخلاف اکثر این نمایشگاه‌ها که برای برگزار کنندگان آنها نفع مالی در پی دارد؛ سود فروش این نمایشگاه به صورت کامل به کارآفرینان نیازمند و آسیب دیده که دارای غرفه هستند تعلق می‌گیرد و بابت اجاره این غرفه‌ها هزینه‌ای دریافت نمی‌شود.

او ادامه داد: با توجه به اینکه این افراد عموما کسانی هستند که بیرون از نمایشگاه مغازه یا تولیدی ندارند و اکثر فروش آنها در این قبیل نمایشگاه‌ها هست تمام تلاش خود را برای اینکه از این فرصت برای بهبود وضعیت معیشت خود استفاده کنند به کار بستیم این افراد برندینگ خاصی برای خود ندارند و ما با هدف حمایت از آنها حتی تبلیغات این نمایشگاه را نیز به صورت رایگان انجام می‌دهیم.

همتی در مورد محصولاتی که در این سه نمایشگاه عرضه می‌شود، تاکید کرد: صنایع‌دستی، پوشاک، مواد غذایی و خوراکی و چرم عمده محصولاتی هستند که برای فروش در نظر گرفته شده است.

او به اجرای برنامه‌های ویژه در جریان برگزاری این نمایشگاه اشاره کرد و افزود: ۱۱ عنوان برنامه فرهنگی برای ۱۱ شب در نظر گرفته شده همچنین برنامه‌هایی چون تولیدات اقوام که هر شب به یکی از اقوام می‌پردازد، روزه اولی‌ها و افطاری ماه رمضان نیز در حاشیه این نمایشگاه اجرا می‌شود.

انتهای پیام/

کد خبر 1402121300584

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha