کشف گورستان جنگجویان در ایتالیا

باستان‌شناسان با کاوش در ایتالیا، گورستان عصر مس را کشف کردند که با توجه به وجود سلاح‌ها در کنار اجساد، محل دفن جنگجویان باستانی بوده است.

به گزارش میراث آریا، باستان‌شناسان با کاوش در ایتالیا یک گورستان عصر مس را کشف کردند، که ده‌ها مقبره و مجموعه‌ای از سلاح‌ها را در خود جای داده است.

این گورستان در ماه نوامبر در محوطه‌ای واقع در شمال ایتالیا و در جریان ساخت یک باغ کشف شد. با این حال، محققان تا پیش از کاوش‌های اخیر که به کشف ۲۲ مقبره منجر شد از وسعت این گورستان مطلع نبودند. در بسیاری از این مقبره‌ها سلاح‌هایی از جنس سنگ چخماق همچون خنجر، ‌ سرنیزه و تیغه شمشیر قرار داشت.

در برخی از این مقبره‌ها، اشیائی همچون گردنبند ساخته‌شده از مٌهره‌های سنگی کشف شده است. به گفته وزارت فرهنگ ایتالیا، باستان‌شناسان دست‌کم ۶ یا ۷ مقبره به همراه اشیاء مخصوص خاکسپاری را در این گورستان کشف کرده‌اند.

به گفته کارشناسان با توجه به اینکه این گورستان در یک تپه شنی واقع شده است، ‌شن خشک به حفظ بسیاری از اسکلت‌ها کمک کرده است و با در نظر گرفتن این نکته که مقبره‌ها در عمق ۱۰ سانتی‌متری از سطح زمین ساخته شده بودند، میزان سالم باقی ماندن اسکلت‌ها بسیار قابل‌توجه است.

باستان‌شناسان این نکته را خاطرنشان کردند که بسیاری از اجساد به پهلوی چپ و درحالی دفن شده‌ بودند که پاهایشان خمیده و به قفسه سینه رسیده بود و سرهایشان نیز به سمت شمال غربی متمایل شده بود.

با اینکه باستان‌شناسان هویت افرادی را که در این گورستان دفن شده‌، شناسایی نکرده‌اند، اما سلاح‌هایی که به همراه آنها دفن شده است، ‌نشان می‌دهد که بسیاری از این افراد جنگجو بوده‌اند.

انتهای پیام/

کد خبر 1402121400627

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha