کاشت درخت نوروز در مجموعه جهانی تخت جمشید

مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید از کاشت نمادین درخت نوروز در این مجموعه جهانی خبر داد و گفت: آیین کاشت درخت نوروز به همراه مراسم پاک‌سازی محوطه مجموعه میراث جهانی تخت جمشید ۱۵ اسفندماه برگزار می‌شود.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، علیرضا عسکری چاوردی اظهار کرد: محوطه جهانی تخت جمشید به‌عنوان منظر تاریخی و طبیعی به دلیل وسعت زیاد و قرار گرفتن در مسیرهای متعدد پیاده و تردد گردشگران، همواره در کانون توجه دوست داران میراث فرهنگی و محیط‌زیست بوده است.

مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید افزود: به مناسبت روز درختکاری فردا مراسم پاک‌سازی مجموعه جهانی تخت جمشید و آیین درختکاری با حضور مدیران و مسئولان فرهنگی و اجرایی استان همچنین اعضای سازمان‌های مردم‌نهاد، دوستداران زیست بوم، پاکبانان و کارکنان مجموعه جهانی تخت جمشید به‌منظور ایجاد منظر و محیطی تمیز و زیبا با رویکرد فرهنگ‌سازی  برگزار می‌شود.

عسکری چاوردی اظهار کرد: امید است این اقدام موجب ترویج و توجه مردم نسبت به حفظ میراث طبیعی و تاریخی به‌عنوان سرمایه‌های ملی شود.

او با بیان اینکه تمامی علاقه‌مندان می‌توانند در این برنامه حضورداشته باشند، گفت: آیین درختکاری ساعت ۹ تا ۱۲ برگزار می‌شود و گردهمایی افراد شرکت‌کننده در این برنامه هم در سالن معرفی ورودی تخت جمشید است همچنین بازدید از موزه تخت جمشید و معرفی برای شرکت‌کنندگان این برنامه از ساعت ۱۳ تا ۱۵ است.

مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید ادامه داد: آیین درختکاری در این مجموعه جهانی با همکاری اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی فارس برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

کد خبر 1402121400666

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha