اهداکنندگان خون در اصفهان یک شب اقامت رایگان می‌گیرند

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان از اختصاص یک شب اقامت رایگان به اهداکنندگان خون در این استان خبر داد.

حمیدرضا محققیان در گفت‌وگو با خبرنگار میراث‌آریا، با اشاره به کمبود ذخایر خونی استان اصفهان و نیاز شدید این استان به گروه‌های خونی O و B منفی گفت: گردشگرانی که در سفر به استان اصفهان با مراجعه به مراکز اهدای خون، در این امر انسان‌دوستانه و خداپسندانه مشارکت کنند، یک شب اقامت رایگان در هتل‌ها و مراکز اقامتی، مهمان مردم مهمان‌نواز اصفهان خواهند بود.

او با بیان این که این کار به همت اداره‌کل میراث‌فرهنگی و نیز جامعه هتلداران استان اصفهان انجام می‌شود، اظهار کرد: گردشگران داخلی که در بازه زمانی ۱۵ تا ۱۸ اسفندماه جاری (سه‌شنبه تا پایان روز جمعه) خون اهدا کنند می‌توانند در هتل‌ها و مراکز اقامتی اصفهان یک شب به صورت رایگان اقامت داشته باشند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اصفهان یادآور شد: این تصمیم به‌منظور ایجاد مشوق برای اهدای خون و تامین ذخایر خونی استان اتخاذ شده و جامعه هتل‌داران استان در این امر خداپسندانه مشارکت دارد.

محققیان در پایان صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: گردشگران برای بهره‌مندی از مزایای این طرح می‌توانند با شماره تلفن ۰۳۱۳۲۲۲۶۳۶۴ تماس بگیرند و بعد از اهدای خون، از یک شب اقامت رایگان در هتل‌ها و مراکز اقامتی این استان بهره‌مند شوند.

چندی پیش مدیرکل انتقال خون استان اصفهان با اشاره به کم بودن میزان ذخیره خون استان و نیاز شدید انتقال خون اصفهان به گروه‌های خونی O و B منفی اعلام کرد: با توجه به کاهش ذخایر خون به زیر پنج روز، نیاز به تمام گروه‌های خونی به ویژه O و B منفی احساس می‌شود تا در تأمین نیازهای بیماران مشکلی وجود نداشته باشد.

انتهای پیام/

کد خبر 1402121400685

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha