طرح جامع گردشگری جزیره شیدور تدوین و اجرا می‌شود

معاون گردشگری کشور و رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور گفت: طرح جامع گردشگری جزیره شیدور تدوین و اجرا می‌شود.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری و رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور  روز سه‌شنبه ۱۵ اسفندماه ۱۴۰۲ در حاشیه جلسه ستاد خدمات سفر استان هرمزگان با اشاره به این مطلب گفت: به‌صورت مشخص در جزایر شیدور و مارو پیشنهادهایی با همکاری استان هرمزگان به سازمان محیط‌زیست کشور ارائه خواهیم کرد.

او با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌هایی که در دولت سیزدهم محقق شد، طرح جامع جزیره آشوراده بود که با رعایت ملاحظات محیط زیستی به‌عنوان یک جزیره گردشگری مصوب و ابلاغ شد، اظهار کرد: برنامه این است که به‌جز جزایری که الان در حوزه گردشگری خدمات‌رسانی می‌کنند و برای هرکدام از آن‌ها طرح مشخصی لازم است که تدوین شود برای جزیره شیدور نیز این طرح با هماهنگی و همکاری دستگاه‌های مختلف تدوین و اجرا شود.

شالبافیان در خصوص برنامه‌های گردشگری دریایی در نوروز ۱۴۰۳ گفت: در قالب جزایر استان برنامه گردشگری دریایی و تورهای سفرهای یک‌روزه برای جزایر در نظر گرفته‌ شده است.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور افزود: سال گذشته باهمت همکارانمان در استان برای جزایر لارک و هنگام به‌جز مبادی از جزیره قشم، از بندرعباس هم تورهای گردشگری دیده شد.

او بیان کرد: امسال هم به‌جز جزایر قشم، هنگام، هرمز، لارک و سایر جزایر دیگر مثل ابوموسی با برنامه زمان‌بندی که ستاد خدمات سفر استان ارائه می‌کند، تورهای گردشگری برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

کد خبر 1402121500735

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha