تمرکز کهگیلویه و بویراحمد بر گردشگری مذهبی در ماه مبارک رمضان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان با تعطیلات نوروزی، گفت:‌ این استان امسال بیشترین ظرفیت‌های خود را در حوزه‌ گردشگری مذهبی در ماه مبارک رمضان به کار می‌برد.

به گزارش میراث‌آریا به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد، سعید طالبی پور امروز ۱۹ اسفندماه ۱۴۰۲ اظهار کرد: هم‌زمانی ماه رمضان در ایام نوروز فرصت مناسبی برای معرفی آیین‌های مذهبی مردم منطقه به گردشگران است.  

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وجود ۳۷۵ بقعه‌ی متبرکه در این استان، افزود: باهدف رونق گردشگری مذهبی در ایام نوروز برخی از بقاع متبرکه که ثبت تاریخی شدند،مرمت و ساماندهی شده است.

طالبی پور با اشاره به وجود مرقد مطهر «بی‌بی حکیمه» خواهر امام رضا (ع) در این استان، بیان کرد: این مکان گردشگری در ایام نوروز میزبان تعداد زیادی گردشگر داخلی و خارجی بخصوص کشورهای حاشیه خلیج‌فارس است.

او ادامه داد: برگزاری برنامه‌های مذهبی ویژه ایام نوروز و ماه مبارک رمضان، باهدف معرفی آیین‌های سنتی مردم کهگیلویه و بویراحمد در کنار بقاع متبرکه ازجمله در مرقد مطهر بی‌بی حکیمه (س) از برنامه‌های مهم این اداره‌کل است.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر در کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در کنار آستان مقدس امامزاده عسکر (ع) روستای هدف گردشگری کریک مانند آلاچیق، سکو و امکانات اقامتی برای پذیرایی از گردشگران مذهبی، گفت: تلاش می‌شود در  این مکان مذهبی هم برنامه‌های سنتی ویژه ماه مبارم رمضان و ایام نوروز برگزار شود.

انتهای پیام/

کد خبر 1402121901003

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha