میزبانی حافظ از ۳۰هزار نفر مسافر نوروزی در مراسم تحویل سال ۱۴۰۳

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس با اشاره به اجرای مراسم تحویل سال در مجموعه فرهنگی، تاریخی حافظ گفت: این مراسم امروز با حضور بالغ‌بر ۳۰هزار نفر میهمانان نوروزی و بازدیدکنندگان در حافظیه اجرا شد.

 به گزارش میراث آریا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، محمد ثابت اقلیدی امروز یکم فروردین ماه ۱۴۰۳ ضمن تبریک سال نو به استقبال بی‌نظیر مرم فارس و مسافران نوروزی از مراسم تحویل سال در حافظیه اشاره کرد و گفت: شهروندان شیرازی و میهمانان نوروزی، جشن تحویل سال را بر سر مزار شمس‌الدین محمد حافظ شیرازی، با تفالی با دیوان خواجه، سال نو را آغاز کردند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس افزود: این مراسم با قرائت قرآن و سرود ملی جمهوری اسلامی و آغاز شد وبااجرای تواشیح اذان صبح و مناجات تحویل سال ادامه یافت.

او گفت: در این مراسم موسیقی سنتی و شیرازی، برنامه حافظ خوانی و مشاعره همچنین شعر و غزل‌خوانی و اجرای سرود فرزندان ایران همراه بود که مورد استقبال بالغ‌بر ۳۰ هزار نفر شرکت‌کننده قرار گرفت.

ثابت اقلیدی افزود: به‌رغم حضور خیل عظیم شرکت‌کنندگان در مراسم تحویل سال در مجموعه فرهنگی حافظ، خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های به عمل‌آمده و اجرای سلسله برنامه‌های مذهبی، فرهنگی و هنری این مجموعه با هیچ آسیبی مواجه نشد وجا دارد از تمامی شرکت‌کنندگانی که در حفاظت از فضای سبز و نظم و ارامش در این مجموعه با عوامل اجرای همکاری کردند تقدیر و تشکر داشته باشیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس همچنین از حمایت‌ها و همکاری‌های همه‌جانبه استانداری فارس، نیروهای مردمی سپاه و بسیج استان همچنین نیروی انتظامی فارس، فرمانداری شهرستان شیراز و شهرداری شیراز تقدیر کرد.

او گفت: هرسال آرامگاه حافظه با استقبال بی‌نظیر از سوی گردشگران داخلی و خارجی مواجه می‌شود به‌گونه‌ای که این مجموعه همواره در صدر مکان‌های پُربازدید گردشگری استان و کشور قرار دارد.

انتهای پیام/

کد خبر 1403010100060

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha