شاهد بهره‌برداری ۳۰ جاذبه جدید گردشگری فارس در سال آینده خواهیم بود

معاون هماهنگی امور گردشگری و زیارتی استانداری فارس گشایش عمارت تاریخی دیوان‌خانه وکیل در شیراز از سوی اداره کل میراث فرهنگی استان را قابل‌ت قدیر دانست و گفت: سال‌ها درهای این عمارت تاریخی بر روی مردم و گردشگران بسته بود و بی‌شک وقتی‌که مسیر رفت‌وآمد در چنین اماکنی باز شود طبیعی است که توسعه پروژه و گردشگری اتفاق می‌افتد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس محمد فرخ‌زاده امروز ۳ فروردین ماه ۱۴۰۳ در حاشیه بازدید از اماکن تاریخی شیراز گفت: بی‌تردید با بازگشایی عمارت دیوان‌خانه به‌عنوان جاذبه جدید گردشگری پروژه لاینحل مخابرات بعد از سال‌ها تعیین تکلیف خواهد شد.

معاون هماهنگی امور گردشگری و زیارتی استانداری فارس در بخش دیگری از سخنانش گفت: سفر دوم رئیس‌جمهوری ۷۰۰میلیارد تومان اعتبار برای اتمام برخی پروژه‌های ناتمام گردشگری استان مصوب شد.

او اتمام موزه منطقه‌ای شیراز را یکی دیگر از پروژه‌های دارای اولویت از محل تخصیص بودجه مصوب سفر رئیس‌جمهوری عنوان کرد و گفت: امید است به‌زودی و تخصیص این اعتبارات بزرگ‌ترین موزه فارس به‌زودی به بهره‌برداری برسد.

فرخ‌زاده با اشاره به اینکه ۳۰۰میلیارد تومان از محل مسئولیت اجتماعی وزارت نفت برای ۳۵ پروژه گردشگری فارس در نظر گرفته‌شده است گفت: این پروژه‌ها شامل سه موزه در استان فارس، چندین چشمه و احیای تعدادی از مساجد و بقاع متبرکه است و برای نمونه کار اجرای برخی از این پروژه‌ها مانند چشمه گلابی داراب به اتمام رسید و برخی دیگر نیز در دست اقدام است.

معاون هماهنگی امور گردشگری و زیارتی استانداری فارس افزود: با اولویت‌بندی و تعریف این پروژه‌ها، در سال ۱۴۰۴ شاهد بهره‌برداری بیش از ۳۰ جاذبه گردشگری جدید در استان خواهیم بود.

انتهای پیام/

کد خبر 1403010300472

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha