ظرفیت پارکینگ در مجموعه جهانی تخت جمشید افزایش یافت

مدیرکل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از افزایش ظرفیت پارکینگ در مجموعه جهانی تخت جمشید خبر داد.

به گزارش میراث آریا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، محمد ثابت اقلیدی امروز ۴ فروردین ماه ۱۴۰۳ در حاشیه بازدید سرزده از مجموعه جهانی تخت جمشید گفت: با توجه به استقبال مسافران نوروزی و بازدیدکنندگان از این مجموعه جهانی در حال حاضر سه پارکینگ جدید برای رفاه حال مسافران در نظر گرفته شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس افزود: در محوطه مجموعه میراث جهانی تخت جمشید دو پارکینگ فعال وجود دارد که با توجه به استقبال بی‌نظیر مسافران سه پارکینگ دیگر در این محل فعال شد.

ثابت اقلیدی با اشاره به اینکه از ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۲ تا سوم فروردین‌ماه ۹۲ هزار و ۹۳۹ نفر گردشگر و مسافر نوروزی از این مجموعه جهانی دیدن کردند گفت: خوشبختانه این مجموعه جهانی آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است و طی چند ماه گذشته برنامه‌های سامان‌دهی مجموعه آغاز شد و تا قبل از فرارسیدن نوروز به پایان رسید.

او به پهن شدن سفره هفت‌سین هم در ورودی کاخ آپادانا تخت جمشید اشاره کرد و گفت: برنامه سامان‌دهی فضای سبز و سرویس‌های بهداشتی، مرمت بناها، روشنایی مسیر و آماده‌سازی مسیر ورودی مجموعه جهانی برای ارائه خدمات مناسب به مسافران نوروزی از جمله اقداماتی است که در این مجموعه انجام‌ شده است.

انتهای پیام/

کد خبر 1403010400685

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha