ورود بیش از ۶میلیون زائر به خراسان رضوی

جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی از ورود ۶میلیون و ۳۰۰هزار نفر زائر به استان و مشهد خبر داد.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد امروز دوشنبه ششم فروردین ماه ۱۴۰۳ با اعلام این خبر افزود:  از ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ لغایت پنحم فروردین ۱۴۰۳ مجموعا ۶میلیون و ۳۷۴هزار و ۳۵۶ نفر به استان  خراسان رضوی و مشهد سفر کرده‌اند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی ادامه داد: ۲۰۶هزار و ۱۴۷ نفر از طریق فرودگاه، ۳۷۶هزار و ۲۱۵ نفر از طریق راه‌آهن، ۵۱۴هزار و ۶۷۵ نفر از طریق حمل و نقل جاده‌ای و ۵میلیون و ۲۷۷هزار و ۳۱۹ نفر از طریق حمل و نقل شخصی در این ایام به استان و مشهد الرضا (ع) سفر کرده‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد با بیان این که در استان خراسان رضوی پیش‌بینی‌های لازم برای اقامت زائران در بخش رسمی، موقت و اضطراری انجام شده است، گفت: ضریب اشغال واحدهای اقامتی طی شبانه روز منتهی به عصر پنجم فروردین در استان ۷۰درصد، واحدهای موقت ۸۳درصد و اضطراری ۵۱درصد بوده است. همچنین میانگین ضریب اشغال از ۱۵ اسفند ماه گذشته تاکنون در استان ۳۷درصد و میانگین ضریب اشغال مشهد ۳۹درصد است که این آمار نشان می‌دهد در استان و مشهد هنوز ظرفیت برای پذیرش زائر و مسافر وجود دارد.

جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی به مسافرانی که قصد سفر به مشهد دارند توصیه کرد: قبل از این که به سمت مشهد بیایند محل اقامت خود را رزرو کنند، در همین راستا تلفن ۰۵۱۳۷۰۴۵ قرارگاه عملیاتی خدمات سفر شهرستان مشهد برای هدایت، راهنمایی و دریافت شکایت زائران و مسافران پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/

کد خبر 1403010601004

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha