رشد ۷۸درصدی ورود مسافران نوروزی به سیستان و بلوچستان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان از رشد ۷۸درصدی ورود مسافران نوروزی به این استان تا ششم فروردین‌ماه خبر داد. 

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، محمدهادی طهرانی‌مقدم ششم فروردین‌ماه اظهار کرد: در بازه زمانی ۲۴ اسفندماه سال گذشته تا ششم فروردین ماه امسال ۴۵۸هزار و۷۶۱ مسافر و گردشگر نوروزی این استان را به عنوان مقصد سفرهای خود انتخاب کرده و وارد استان شده‌اند. 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان افزود: از این میان تعداد ۴۴۸هزار و ۶۶۸ نفر مسافر ایرانی و ۱۰۹۳ نفر توریست و گردشگر خارجی بوده‌اند که به ترتیب رشد ۷۹ و ۴۷ درصدی را نشان می‌دهد. 

او ادامه داد: بر اساس گزارشات رسیده به ستاد خدمات سفر، ۱۷هزار و ۴۰۹ نفر از طریق فرودگاه‌های استان، ۵۴۷۳ نفر از طریق راه آهن و ۴۳۵هزار و ۸۷۹ نفر نیز از طریق حمل و نقل جاده‌ای وارد سیستان و بلوچستان شده‌اند که به ترتیب رشد ۲۷ و ۱۵ و ۸۲ درصدی را به ثبت رسانده است. 

به گفته طهرانی‌مقدم، طی این بازه زمانی ۶۴۵هزار و ۹۷۶ نفر نیز از جاذبه‌های گردشگری استان بازدید کرده‌اند و بیش از یک میلیارد تومان نیز محصولات صنایع‌‎دستی هنرمندان استان به فروش رسیده که در این بخش نیز رشد ۶۱درصدی فروش ثبت شده است. 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان ادامه داد: خوشبختانه با تدابیر اندیشیده شده توسط اعضای عضو ستاد خدمات سفر، از زمان شروع رسمی ستاد تا امروز با کاهش ۴۱درصدی میزان تصادفات روبه‌رو بوده‌ایم.

انتهای پیام/

کد خبر 1403010701168

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha