نمایشگاه و فروشگاه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی ماه هشتم در مشهد افتتاح شد

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی از راه‌اندازی و افتتاح نمایشگاه و فروشگاه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی ماه هشتم در مشهد خبر داد.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، سید جواد موسوی امروز سه‌شنبه هفتم فروردین ماه ۱۴۰۳ با اعلام این خبر افزود: شهر مشهد مقدس با توجه به وجود بارگاه امام هشتم شیعیان جهان سالانه میزبان بیش از ۳۰ میلیون زائر و مسافر داخلی و خارجی است که به منظور استفاده حداکثری از این فرصت اداره کل میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی برای معرفی، ترویج و بازاریابی محصولات هنرمندان و صنعتگران صنایع‌دستی استان فروشگاه صنایع‌دستی این اداره کل راه اندازی شد.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی ادامه داد: این نمایشگاه هم زمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع) در خیابان مدرس بین مدرس ۱ و ۳ افتتاح شد.

او ادامه داد: در این نمایشگاه آثار صنایع دستی و هنرهای سنتی شامل سفال و سرامیک، فیروزه کوبی، سنگتراشی سنتی، مینای سفال، مصنوعات چرمی دست‌دوز، منسوجات دستباف، پوستین دوزی، گلیم‌بافی، نواربافی، دست بافته‌های سنتی، کاشی سنتی، پاپیه‌ماشه، تابلوهای معرق مس، تابلوهای فیروزه خط، تابلوهای نواربافی، تابلوهای قلمزنی، تابلوهای نقاشی قهوه خانه‌ای، عرضه می‌شود.

نمایشگاه و فروشگاه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی ماه هشتم در مشهد افتتاح شد

انتهای پیام/

کد خبر 1403010701220

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha