استقبال از مسافران نوروزی شهرستان درگز در سیاه چادرهای عشایری

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی درگز گفت: از مسافران نوروزی شهرستان درگز در سیاه چادرهای عشایری استقبال و محصولات و فرآورده‌های تولیدی عشایر عرضه می‌شود.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگر و صنایع دستی خراسان رضوی، محمد شیخ امروز هشتم فروردین ماه ۱۴۰۳ با اعلام این خبر افزود: بر اساس مصوبات ستاد خدمات سفر۱۴۰۳  شهرستان ۴ ایستگاه استقبال نوروزی عشایری به مدیریت اداره امور عشایری شهرستان درگز در محورهای اصلی و گردشگری شهرستان برپا شده است.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان درگز ادامه داد: در این ایستگاه‌ها  با برپایی مجموعا ۱۲ سیاه چادر عشایری علاوه بر به نمایش گذاشتن سیمای زندگی عشایر شهرستان، در محل سیاه چادرها غذاهای بومی و محلی نیز سرو و سوغات و محصولات بومی نیز عرضه می‌شود.

شیخ تصریح کرد: غذاهای محلی شامل آش اسفناج، آش ماستفا، آش آنغوزه، کله‌جوش، یخنی پلو و ...، انواع نان محلی مانند چوزمه، قتلمه، نان انجه، فتیر مسکه و... و هم‌چنین انواع محصولات لبنی شامل انواع ماست پوستی، ماست دوراق، ماست خامه‌ای ، سوزمه، دوغ، کره محلی، پنیر پوستی و... نیز به مسافران عرضه می‌شود.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان درگز اظهار کرد: دو ایستگاه عشایری شامل چهار سیاه چادر عشایری در مجتمع بین راهی تیوان و دو سیاه چادر در روستای حاج قلیچ خان درونگر در محور درگز قوچان و ۲ سیاه چادر عشایری در مسیر منتهی به تفرجگاه چهلمیر در روستای سعدآباد و هم‌چنین چهار ایستگاه عشایری نیز در ایستگاه استقبال نوروزی امازاده علیا چاپشلو در محور کلات به درگز برپا شده است که تا پایان نوروز امسال میزبان مسافران نوروزی خواهند بود.

شهرستان درگز با دارا بودن طبیعت بکر و زمین سیمای چشم‌نواز به ویژه در بهار و تابستان و هم‌چنین مجموعه بی‌نظیری از آثار تاریخی و فرهنگی نگین گردشگری تاریخی و طبیعی شمال خراسان رضوی محسوب می‌شود و در زمره شهرستان‌های گردشگری این استان است.

استقبال از مسافران نوروزی شهرستان درگز در سیاه چادرهای عشایری

انتهای پیام/

کد خبر 1403010801276

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha