بازدید رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از قرارگاه عملیاتی خدمات سفر زائران خراسان رضوی

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی از قرارگاه عملیاتی خدمات سفر زائران خراسان رضوی بازدید کرد.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، نصرالله پژمان فر نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی امروز پنجشنبه نهم فروردین ماه ۱۴۰۳ با حضور در قرارگاه عملیاتی خدمات سفر زائران خراسان رضوی ضمن تبریک عید نوروز و ماه مبارک رمضان با اشاره به ظرفیت‌های اقامتی و حمل و نقل در استان خراسان رضوی و شهر مشهد گفت:  قرارگاه عملیاتی و ستاد خدمات سفر اقدام با برکتی است که دستگاه هایی که می توانند در خدمت گذاری نقش داشته باشند کنار هم جمع شده و اگر چالشی در خدمت رسانی باشد با سرعت در قرار گاه حل و فصل می شود.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قرارگاه عملیاتی خدمات سفر زائران ظرفیتی است که می تواند نیازهای و مشکلات زائران را حل و فصل کند، البته باید از ظرفیت ملی هم استفاده شود و بین نیاز و خواسته مردم با تصمیمات در سطح هیئت دولت پل باشد.

پژمان‌فر گفت: البته باید جایگاه قانونی نیز برای قرارگاه وجود داشته باشد که هر مسئله ای را که به مدیران و مسئولان در تهران منتقل شد آن‌ها نیز موظف باشند پپگیری کنند، باید این خلاء قانونی را بر طرف کرد.

او با بیان این‌که ویژگی های شهر مشهد و استان خراسان رضوی با دیگر شهرها و استان متفاوت است، تصریح کرد: ستاد سفر را در میراث فرهنگی و وزارت کشور و راهداری کشور داریم اما موضوع مشهد خاص‌تر است چون مشهد مسئله زیارت را دارد و باید امکاناتی فراهم کنیم که زائر با آرامش مشهد را ترک و به مقصد برسد و شرایط به گونه‌ای باشد که برای سفر بعدی نیز انگیزه داشته باشد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی زیرساخت‌های ما در حوزه زمینی جاده ریل و هوایی دچار کمبود است، هزینه مراکز اقامتی ما نیز با توجه به محدودیت حضور زائران افزایش پیدا می‌کند.

او تاکید کرد: به طور طبیعی فاصله بین دو سفر زائر طولانی می‌شود و معنویت که وظیفه حاکمیتی است کمتر می‌شود دولت باید برنامه‌ای ویژه برای سفر زائران به مشهد داشته باشد، چون در سفر به مشهد معنویتی نهفته است که در هیچ کدام از سفر ها این معنویت وجود ندارد.

بازدید رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از قرارگاه عملیاتی خدمات سفر زائران خراسان رضوی
 

انتهای پیام/

کد خبر 1403010901479

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha