رشد ۲ درصدی پرواز و مسافر در فرودگاه‌های کشور/ فرودگاه‌های مهرآباد و شهید هاشمی نژاد پرترافیک‌ترین فرودگاه‌های کشور

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از اعزام و پذیرش نزدیک به یک میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر و نشست و برخاست بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ هواپیما در فرودگاه‌های کشور از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا نهم فروردین ماه خبر داد.

رضا نخجوانی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار میراث‌آریا از رشد ۲ درصدی پرواز و مسافر در فرودگاه‌های کشور با گذشت ۱۵ روز از عملیات نوروزی ۱۴۰۳ خبر داد و گفت: طبق اطلاعات دریافت شده از سوی گروه آمار و اطلاعات هوانوردی، از آغاز عملیات نوروزی ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا نهم فروردین، یک میلیون و ۴۹۵ هزار و ۴۵۰ مسافر از فرودگاه‌های تحت مالکیت این شرکت اعزام و پذیرش شده‌اند.

او افزود: در این مدت ۱۲ هزار و ۶۸۴ نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه‌ها انجام شده است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها اظهار کرد: فرودگاه بین المللی مهرآباد به عنوان پرترافیک‌ترین فرودگاه کشور طی مدت مذکور چهار هزار و ۹۹۳ نشست و برخاست و ۵۹۹ هزار و ۴۰ مسافر را اعزام و پذیرش کرده است.

نخجوانی همچنین گفت: فرودگاه بین‌المللی مشهد نیز با اعزام و پذیرش ۳۳۰ هزار و ۵۵ مسافر و دو هزار و ۴۱۱ نشست و برخاست رتبه بعدی را در ترافیک فرودگاه‌های کشور از آن خود دارد.

به گفته نخجوانی فرودگاه‌ شیراز با اعزام و پذیرش ۱۱۸ هزار و ۱۸۹ مسافر و نشست و برخاست یک هزار و ۳۸ پرواز، فرودگاه بین‌المللی اصفهان با اعزام و پذیرش ۷۵ هزار و ۹۷۹ مسافر و نشست و برخاست ۶۵۸ پرواز و فرودگاه بین‌المللی تبریز با اعزام و پذیرش ۶۷ هزار و ۴۵۳ مسافر و نشست و برخاست ۶۰۱ پرواز، بیشترین مسافر و پرواز را پس از مهرآباد و مشهد در جمع فرودگاه‌های بین‌المللی تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها داشته‌اند.

انتهای پیام/

کد خبر 1403011101722

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha