ورود بیش از ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر زائر به خراسان رضوی

جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی با اشاره به موج سوم سفر به مشهد مقدس از ورود بیش از ۹ میلیون و ۲۸۱ هزار نفر زائر به استان و مشهد خبر داد.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد امروز یکشنبه ۱۲ فروردین۱۴۰۳ با اعلام این خبر افزود:: از ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ لغایت ۱۱ فروردین ماه جاری مجموعا ۹ میلیون و ۲۸۱ هزار و ۸۹۰ نفر به استان خراسان رضوی و مشهد سفر کرده‌اند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی ادامه داد: بیشتر آمار ورود مسافر به تعداد ۷ میلیون و ۸۴۵ هزار و ۴۵۵ نفر با وسایل حمل و نقل شخصی به استان و مشهد سفر کرده‎‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد افزود: هم‎چنین تعداد ۶۷۵ هزار و ۴۵۶ نفر از طریق حمل و نقل جاده‌ای، ۴۸۷ هزار و ۶۲۰ نفر از طریق راه‌آهن، ۲۷۳ هزار و ۳۵۹ نفر از طریق فرودگاه در این ایام به استان و مشهد الرضا (ع) مشرف شده‌اند.

جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی یادآور شد: با توجه به این که برخی از زائران برای حضور در مراسم شب‌های قدر حرم مطهر رضوی به مشهد می‌آیند، موج سوم سفر به  استان خراسان رضوی و مشهد آغاز شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد با بیان این که در استان خراسان رضوی پیش‌بینی‌های لازم برای اقامت زائران در بخش رسمی، موقت و اضطراری انجام شده است، گفت: میانگین ضریب اشغال واحدهای اقامتی افزایش یافته و طی شبانه روز گذشته در واحدهای اقامتی رسمی مشهد ۶۰ درصد، واحدهای موقت ۶۰ درصد، واحدهای اضطراری ۴۳ درصد بوده است.

او گفت: هم‌چنین میانگین ضریب اشغال واحدهای اقامتی رسمی در استان ۶۲ درصد و میانگین ضریب اشغال واحدهای موقت ۶۰ درصد و اضطراری ۴۳ درصد بوده است که براساس این آمار هنوز ظرفیت برای پذیرش زائر و مسافر در مراکز اقامتی رسمی، موقت و اضطراری استان و مشهد وجود دارد.

انتهای پیام/

کد خبر 1403011201946

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha