جشن کوچ عشایر تهران اواخر فروردین برگزار می‌شود

مدیر امور عشایر استان تهران گفت: بعد از پنج سال، جشن کوچ عشایر تهران همزمان با آغاز کوچ آنان از اواخر فروردین، در ورودی مناطق ییلاقی استان برگزار می‌شود.

به‌گزارش میراث آریا، فرشید ذبیحی امروز چهارشنبه ۲۲ فروردین، با بیان اینکه در پنج سال گذشته به دلایل مختلف از جمله شیوع بیماری کرونا، جشن کوچ عشایر تهران برگزار نشده است، افزود: با حمایت استانداری امسال مقرر شده که بعد از پنج سال، همزمان با آغاز کوچ بهاره عشایر تهران در اواخر فروردین، جشن‌ کوچ را در ورودی‌ مناطق ییلاقی استان برگزار کنیم.

مدیر امور عشایر استان تهران افزود: کوچ از مهم‌ترین شاخص‌های زندگی عشایر است چرا که عشایر با کوچ و جابه‌جایی شناخته می‌شوند و در همین مسیر کوچ، فرهنگ و شیوه زیست خود را به نمایش می‌گذارند.

ذبیحی تصریح کرد: تلاش داریم در جشن کوچ عشایر تهران شهروندان را با زندگی عشایر که باوجود سادگی، از ظرفیت‌های تولیدی بالایی برخوردار هستند و در امنیت غدایی نقش‌آفرینی می‌کنند، بیشتر آشنا کنیم.

استان تهران از استان‌هایی است که جمعیت عشایری دارد و این عشایر در شهرستان‌های فیروزکوه، پاکدشت، ورامین، پیشوا، قرچک، دماوند، شمیرانات، تهران، پردیس، ری، شهریار، ملارد، اسلامشهر و رباط‌کریم پراکنده هستند و هر ساله از اواخر فروردین ماه کوچ بهاره خود از مناطق قشلاقی به مناطق ییلاقی را آغاز می‌کنند.

انتهای پیام/

کد خبر 1403012202628

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha