ورود بیش از ۱۰ میلیون گردشگر به گیلان

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان گیلان گفت: در ایام بازدیدهای نوروزی بیش از ۱۰ میلیون گردشگر وارد گیلان شدند.

به‌گزارش میراث‌آریا و یه‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان، ولی جهانی با اشاره به گزارش ستاد هماهنگی خدمات سفر استان گیلان اظهار کرد: با شروع طرح نوروزی از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا ۲۳ فرودین ۱۴۰۳ بیش از ۲ میلیون خودرو وارد گیلان شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان گیلان از ورود نزدیک به ۱۰ میلیون گردشگر به این استان خبر داد و اضافه کرد: این تعداد گردشگر و مسافر از ابتدای طرح نوروزی تاکنون از مبادی زمینی و هوایی وارد گیلان شدند.

او از ثبت اقامت افزون بر ۱۴میلیون و ۲۷۰هزار نفر - شب اقامت در گیلان خبر داد و بیان کرد: بر اساس داده‌های آماری ۸۲/۵۹ درصد از تخت تأسیسات اقامتی ثابت تحت پوشش اداره کل میراث‌فرهنگی گیلان در این ایام پُر شده است.

جهانی از ورود ۷۷۰ گردشگر خارجی به گیلان خبر داد و افزود: این افراد دارای ملیت آذربایجان، روسیه، فرانسه، ترکیه، افغانستان، ترکمنستان، قزاقستان، کره جنوبی، مصری، چینی، عراقی، اوکراینی، هلندی، آلمانی، ژاپنی، مجارستانی، ایرلند شمالی، لبنانی، لیتوانی، بحرین و هندی بوده که این آمار به نسبت مدت مشابه سال گذشته افزایش ۲۱/۹۷ درصدی را نشان می‌دهد.

به گفته مدیرکل میراث‌فرهنگی استان گیلان حدود یک میلیون و دویست هزار نفر از موزه‌ها، بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری گیلان بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۳/۹۴ درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام/

کد خبر 1403012502724

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha